SAÇ UZATIP GÜRLEŞTİREN 5 MUCİZEVİ YAĞ

SAÇ UZATIP GÜRLEŞTİREN 5 MUCİZEVİ YAĞ

SAÇ UZATIP GÜRLEŞTİREN 5 MUCİZEVİ YAĞ

Günümüzde herkes her konuda doğanın mucizesine yönelmiş durumda. Artan kimyasal kullanımı insan vücuduna yarardan çok zarar vermekte. Pek çok araştırmaya konu olan bitkisel yağlarla saçlarımızı nasıl sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatabileceğimizi merak ederiz. Elbette saçınıza bir kere uyguladığınız yağdan mucizeler beklemek doğru olmaz. Saçınızın hızlıca 10 cm uzayacağını da söylemek yanıltıcı olur. Ama bahsedilen mucizevi yağlar ile düzenli olarak saçlarınıza maske uygulamak saçlarınıza yapacağınız büyük bir iyilik olacaktır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı mucizesinden hayatında bir kez bile faydalanmamış birini bulmak çok zordur. Her evde bulunan bu mucize saç bakımı dendiğinde akla ilk gelen yağlardandır. Ancak ilk kullanımda etkisini göstermesini beklemek yanıltıcı olabilir. Her yağda olduğu gibi öncelikle saçınızın bu bakımı benimsemesi gerekir. Bunun için de tabi ki gerekli bir zaman vardır. Zeytinyağı maskesini saça uygulamak oldukça basittir. Saçta herhangi bir kokuya sebep olmaz. İçerisinde bulunan E vitamini ile saç derisini besler ve sağlıklı saç derinizle daha gür ve hızlı uzayan saçlara kavuşmuş olursunuz.

Susam yağı

Bir başka E vitamini kaynağı olan susam yağı da saç bakımı listesinde en başlarda yerini almaktadır. Susam yağı içeriğinde bulunan E vitamini ile hızlı bir uzama sunarken aynı zamanda saçlı deride bulunan mantar gibi hastalıkları da iyileştirmekte. Bu tür hastalıklar yüzünden zayıflayan saçlara yeniden güç kazandırmakta. Saçlarınızdaki problem sadece yavaş uzaması değil aynı zamanda seyrek ve güçsüz olmaları ise susam yağı mucizesinden mutlaka faydalanmalısınız.

Badem yağı

Vitamin deposu bir yiyecek olan bademden elde edilen yağ içerisinde bulundurduğu A, B ve K vitaminleriyle kıl köklerini besleyerek güçlendirmektedir. Ayrıca potasyum ve kalsiyum gibi mineraller açısından da zengindir. Pek çok insan badem yağını saç bakımının yanı sıra kaş ve kirpik bakımı için de kullanmaktadır.

Hint yağı

Saç bakımının uzmanlarından olan hint yağı gerçek bir protein deposudur. Sağlıklı saçlara ulaşmak isteyenler için oldukça etkili bir yağdır. Kan dolaşımınızı hızlandırarak saç köklerinizi onarmaktadır.

Lavanta yağı

Hoş kokusuyla her alanda kullandığımız lavanta yağı bu kez saç bakımında karşımıza çıkmakta. Lavanta yağı saç derisi üzerinde antibakteriyel etkisiyle karşımıza çıkıyor. Onardığı saç derisinin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı oluyor. Kazanılan nem sayesinde daha canlı ve sağlıklı olan saçlar daha hızlı uzuyor. Seyreklik gibi saçın kuruluğundan kaynaklanan olumsuzlukları da ortadan kaldırmak için oldukça etkili bir yağ.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir