SAÇ UZATMA MASKELERİ İÇİN GEREKLİ DOĞAL YAĞLAR

SAÇ UZATMA MASKELERİ İÇİN GEREKLİ DOĞAL YAĞLAR

SAÇ UZATMA MASKELERİ İÇİN GEREKLİ DOĞAL YAĞLAR

Aşağıda yer alan maddeler hem cilt hem de saç bakımı için kullanılan ürünler olmaktadır. Bu ürünler ile saç derisinde oluşabilecek hastalıklar, saçın uzamasına yardımcı olabilecek ve uzamayı engellecek olumsuz durumlar ortadan kalkmakta ve saç uçlarında ki kırıklar önlenmektedir. Bu ürünlerin hepsini karıştıraradogal-sac-uzatan-maskelerk, bir maskede kullanmak yerine belirli ürünleri karıştırarak maskeler yapmak daha sağlıklı olmaktadır.

Saç uzatma maskeleri aslında bir nevi saç bakımı olmaktadır. Saç bakımı için ayrı ürünlerin alınmasına ya da ayrı işlemlerin yapılmasına gerek olmadan saçlara gereken her türlü işlem yapılmaktadır. Kişilerin saçlarını daha sağlıklı uzatması için belirli dönemlerde saç uçlarında meydana gelen kırıkların alınması önemli olmaktadır. Bu kırıklar saçların uzamasına engel olmaktadır. Bunun yanı sıra dengeli ve düzenli beslenme, tüketilen su miktarı, saçlara uygulanan işlemler, saçı çok fazla ısıya maruz bırakmak da saçların uzamasına engel olacağı gibi saç yapısına da oldukça zararlı olmaktadır. Bu yüzden saçların doğal haline bırakılarak, gereken ürünlerin kullanızeytinyagi-ile-sac-uzatmalması gerekmektedir.

Saç maskeleri için gerekli ürünler aslında sadece aşağıda yer alanlar olmamaktadır. Daha pek çok ürün ve doğal yağ saçlar için kullanılmaktadır. Aşağıda yer alan malzemeler kişilerin, evlerinde yer alan ve her zaman kullanabileceği malzemeler olmaktadır.

  1. Zeytinyağı; saç sorunlarının vazgeçilmez taşlarından biri olmak ile birlikte hem saç derisine hem de saçın kendisine oldukça iyi etkileri bulunmaktadır. Saç derisini nemlendirir, yumuşatır ve daha kolay şekil almasında yardımcı olmaktadır. Özellikle saçlarında ısıya maruz kalarak çok fazla kırık olan, boya ya da röfle gibi kimyasal işlem uygulanmış saçlara sahip olan kişilerin en iyi dostu olarak bilinmektedir.
  2. Yumurta; saç uzatma maskeleri için gerekli ürünler arasında tercih edilen ve saçların bakımında da kişilerin kullandıkları bir ürün olan yumurta, özellikle saçların beslenmesinde kullanılmaktadır. Saç uzatmak isteyen kişiler için saçları besler ve saçlara hacim kazandırarak, daha sağlıklı uzamasında elma-sirkesirol oynamaktadır.
  3. Limon; özellikle saç derisinde aşırı yağlanma sorunu yaşayan kişiler için kullanılması uygun olmaktadır. Saç derisinde yer alan gözeneklerin küçülmesinde ve saç derisinde salgılanan sebum salgısının dengelenmesinde büyük rol oynamaktadır. Sebum, saç derisinde yer alan yağ salgısının adı olmaktadır. Eğer saç uzatma maskeleri arasında limon kullanılacaksa, mutlaka su ile yumuşatılarak kullanılması gerekmektedir. Aksi takdir de saç derisi tahriş olmakta ve kaşınmaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise, saç derisine uygulandıktan sonra hemen güneşe çıkmamak gerekmektedir. Limon, güneş ışığına maruz kaldığında saç rengi açılmaktadır.
  4. Hindistan Cevizi Yağı; hem cilt bakımı hem de saç bakımının vazgeçilmez bir parçası olan Hindistan cevizi yağı kokusu güzel koktuğu için pek çok ürün Hindistan cevizli olmaktadır. Saçı nemlendirir ve yumuşatır.
  5. Bal; saç uçları çok fazla kırılgan, donuk ve sönük gözüküyor ise kişilerin maskeleri içerisinde kullanmaları
    gereken bir diğer malzeme de bal olmaktadır. Bal, içerisinde yer alan bileşenleri sayesinde saç derisini ve saçın elma-sirkesi-ile-sac-uzatmakendisini yumuşatmakta ve nemlendirmektedir. Bunun yanı sıra kopmaya meyli saç uçlarını canlandırmakta ve saçların daha doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır.
  6. Yoğurt; saçların beslenmesinde ve daha sağlıklı uzamasında kullanılan bir diğer üründe yoğurt olmaktadır. Süt ya da yoğurt aynı amaca hizmet etmektedir. Saçın yumuşamasında ve daha sağlıklı gözükmesinde etkili olmaktadır.
  7. Elma sirkesi; saç uzatma maskeleri için gerekli ürünlerden sonuncusu ise elma sirkesi olmaktadır. Limon ile aynı özelliğe sahip olup, saç derisinde yer alan fazla yağı alıp, saç ve saç derisini derinlemesine temizlemektedir.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir