SAÇ YIKAMAK VE DİKKAT EDİLECEKLER

SAÇ YIKAMAK VE DİKKAT EDİLECEKLER

SAÇ YIKAMAK VE DİKKAT EDİLECEKLER

SAÇ YIKAMA

Saçınız nasıl şampuanlarsınız bu makalede bununla ilgili ve ayrıca şampuan yapıları ve doğru şampuanın nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

Köpürtün için köpürtün veya değil
saçınızı yıkamak için ilk adım , kafa derisini temizlemek  ve son şampuandan yana birikmiş sebum (yağ) ve ürünü çıkarmaktır. Bir fındık büyüklüğünde   avuçunuza şampuanınızı alarak sürtüneme ile saçınızda köpürtün.Parmak uçlarınızı kullanarak kafa derisi için şampuanı sürün ve yaklaşık 30 saniye boyunca kafa derisi içine şiddetle şampuanı masajla uygulayın.tüm kafa derisi içine şampuanının yerleştiğinden emin olun. Birçok insan kendi başının üstlerini yıkar, ancak geri kalanı ihmal eder. Bunu bir kaç kez kaçırırsanız saç yıkamada yanlış yapmış olabilirsiniz. Eğer saçınız çok uzun ise, (bunu yaparken biraz daha şampuan gerekebilir)  kafa üzerinde saçınızı bükmeyi deneyerek ve arkasına daha kolay erişmek için baş aşağı saçınızı şampuanlamayı denemelisiniz.

Şampuanın büyük olasılıkla bu ilk adımı sırasında saçta çok köpürmeyeceğini bilmek önemlidir. Şampuanın başarısını çıkarttığı köpük miktarı ile ölçmeyin, eczane ve doğal şampuanların çok köpürmediğini bilmelisiniz, köpürme kimyasal maddelerin varlığında kaynaklanmaktadır ve bu saç için iyi değildir. Bu sebeple sülfatsız şampuanlar kullanmaya dikkat edin. Saçlarınızı durulama basit bir şey gibi gözükse de aslında saçta kalan şampuan ve sebum artıklarının temizlenmesi için çok önemlidir.

 

Mutlaka Okumalısınız:  Soğan Suyu ile Saçın Beyazlaması Önlenir mi?

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir