SAÇLAR İÇİN EV YAPIMI DENİZ SUYU SPREYİ

SAÇLAR İÇİN EV YAPIMI DENİZ SUYU SPREYİ

SAÇLAR İÇİN EV YAPIMI DENİZ SUYU SPREYİ

Bayanların çoğu denizden çıktıktan sonra oluşan dalgalara sahip olmak ister. Belli belirsiz doğal ve çok hoş bir görünüme sahip olan bu dalgaları yapan saç spreyleri çoğu saç markasın da mevcuttur. Bu tarz saç spreylerine çokça para dökmek yerine aynı etkiyi gösteren ev de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz spreyler de yapabilirsiniz.

Öncelikle bu tarz ürünler içerisin de tuz yüzünden biraz saçı kurutabilir. Bu etkilerden saçı korumak ve sprey sayesin de muhteşem saçlara sahip olmak için öncelikle saçlarınıza nem verici bir maske uygulayalım.

1 adet oldun avakadonun kabuklarını soyun. Soyduğunuz avakadoyu çatalla ezin. Ezdiğiniz avakadonun içerisine 5 tatlı kaşığı badem ya da zeytin yağı ilave edin. Bu karışımı tüm saçınıza sürün ve 1 saat saçınız da bekletin. Daha sonra kendi saç tipinize en uygun olan organik yapılı bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın. Bu kürle saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olduğunu farkedeceksiniz.

1 çorba kaşığı deniz tuzunun içine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin. Bu karışımı oda sıcaklığın da ki bir bardak suyun içerisine ekleyin. Bu karışımı tuz eriyinceye kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir sprey şişeye boşaltın.

Bu karışımı nemli saçınıza sıkın. Saçlarınıza yukarıdan aşağıya doğru avuçlayarak elinizle dalga verin. Saçlarınız kuruduğun da saçlarınız da ki hoş dalgaları göreceksiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir