SAÇLAR İÇİN SÜT BAKIMI

SAÇLAR İÇİN SÜT BAKIMI

SAÇLAR İÇİN SÜT BAKIMI

Saçlarınız nemsiz ve bakımsız gözüküyorsa sütle yapacağınız birkaç maske bile saçlarınız da sizin psikolojiniz de oldukça olumlu sonuçlar doğuracaktır. Süt yüzyıllardır prenslerden kraliçelere her kesim de kadınların güzelleşmek içi kullandığı en doğal ürünlerden biridir. İster keçi sütü, ister inek sütü olsun her çeşit süt cilt ve saç için oldukça yararlıdır. Sütün içeriğinde ki proteinler ve doğal yağlar saçlar için oldukça faydalıdır.

Örneğin eviniz de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz sütlü bir maskeyle cansız saçlarınızı düzeltebilirsiniz. Yarım bardak sütün içerisine 3 tatlı kaşığı bal ilave edin. Homojen olan karışımı tüm saçınıza sürün. Yarım saat ekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla saçlarınızı yıkayınız. Zorunlu kalmadıkça ısıl işlem uygulamayınız. Yukarıda ki oranları kendi saç uzunluğunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım bardak tam yağlı süt

3 tatlı kaşığı bal

2 yumurtanın sarısının içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 fincan tam yağlı süt ekleyiniz. Homojen olan karışımı tüm saçınıza sürün. Yarım saat bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla yıkayın.

Malzemeler:

2 yumurtanın sarısı

1 tatlı kaşığı bal

1 fincan tam yağlı süt

Önerdiğimiz maskeler yanmış, cansız gözüken, uzamayan saçlar da oldukça etkilidir. Maskeler süt yumurta gibi çabuk bozulan ürünler içerdiği için yarım saatten fazla saçınız da bekletmeyiniz. Süte karşı alerjisi olanlar bu maskeleri uygulamayınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir