SAÇLAR NASIL BOYANIR BOYAMA ÖNCESİ NELER YAPILMALIDIR?

SAÇLAR NASIL BOYANIR BOYAMA ÖNCESİ NELER YAPILMALIDIR?

SAÇLAR NASIL BOYANIR BOYAMA ÖNCESİ NELER YAPILMALIDIR?

saclar-nasil-boyanir-boyama-oncesi-neler-yapilmalidirSaçları boyamanın yanın da boyama öncesi saçlara neler yapılmalı hem istediğimiz saç rengine hem de bakımlı saçlara nasıl sahip olabiliriz günümü de kadınla hatta erkekler arasın da bile en çok sorulan sorular arasındadır. Bir kadın istediği kadar cilt bakımı ya da makyaj yapsın saçları bakımsız ya da kendi saç rengine uyumsuz bir renge sahipse yeteri kadar güzel gözükemez bunun sonucun da mutsuz olur.

Öncelikle sağlıklı saç nedir onu ele almalıyız. Sağlıklı saç ayda düzenli olarak 2-3 cm bu kişiye göre daha fazla da olabilir uzayan saç uçların da kırık ya da çatallaşma olmayan uçlardan hafif bir çekme sonucu koparak dökülme olmayan saçlar eğer yağlı değilse parlak ve canlı gözüken sönük olmayan saça denir. Eğer bu tanımların hepsini saçlarınız barındırmıyorsa saçlarınız tam olarak sağlıklı değil demektir.

SAÇI NASIL BOYAMALI? BOYAMA ÖNCESİ VE SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİ?

Saçlarınızı düzenli olarak ayda ya da  ikiayda bir kestirmelisiniz. Bu işlemi kuaför de ya da eliniz yatkınsa kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Saçlarınızı düzenli olarak kestirdiğiniz de saçlarınız daha sağlıklı gözükür kırıklardan arınmış olur. Bunların yanın da saç kökleri kırık saçları onarmaya çalışmadığı için saçlarınız daha hızlı uzar.Bu aşamadan sonra saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalısınız bunu ev de hazırlayabileceğiniz maskeler ya da kürlerle yapabileceğiniz gibi kozmetik dükkanların da satılan onlarca çeşit ürünlerden de kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı için günlük ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olmalısınız. Kısaca sağlıklı saç vücudun sağlıklı olması düzenli saç kesimi saçlar için gerekli olan bakımların yapılmasından meydana gelir. Bunların dışın da saçlarınızı yüksek ısılı saç şekillendiricilerden kaçınmalısınız. Eğer kullanma zorunluluğunuz varsa ısı koruyucu ürünler kullanmalısınız.

sac-boyama-oncesi-sonrasi-neler-yapilmalidirSAÇI NASIL BOYAMALI?

Saçlarınızın sağlığından eminseniz gönül rahatlığıyla saçlarınızı boyatabilirsiniz. Saçlarınızı nasıl boyayabilirsiniz. Saçlarınızı boyatmak için ille de kuaföre gitmek gerekli midir? Bunları ele alalım. Öncelikle saçlarınızı hangi renk tonuna boyamak istediğinizden emin olmalısınız. Renginize karar verdikten sonra bu renge uygun saç boyasını bulmalısınız eğer saçlarınız da boya yoksa ve saç renginizden daha açık bir renk elde etmek istiyorsanız kullanacağınız saç boyasının küllü tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.Aksi taktir de saçlarınız da kızıllık oluşacaktır.

BOYAMA ÖNCESİ VE SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİ?

Saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızı düzgün bir şekilde tarayıp ortadan ikiye ayırmalısınız. Bu işlemden sonra saçlarınızı üst ve alt kısım olarak tekrar ayırmalısınız. Saçlarınızı altlardan başlayarak boyamak daha pratik olacaktır. Saçlarınızı iki parmak genişliğin de tutamlar alarak alüminyum folyo yardımıyla boyayabilirsiniz. Her tutamın boyama işlemi bittikten sonra saçınızı kullandığınız folyoya sarmalısınız. Saçlarınız da renk tonu eşitliği istiyorsanız saç uçlarınızı diplerinizden 10 dakika sonra boyayabilirsiniz. Saçlarınızı kullandığınız boyanın talimatlarına göre 20 ila 45 dakika arası bekletebilirsiniz. Bekleme süreniz bittikten sonra bol su ve şampuanla saçlarınızı yıkamalısınız. Saç renginize uygun saç rengi koruyucu ürünler kullanmayı unutmamalısınız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir