SAÇLARA NASIL ŞEKİL VERİLİR (3 BİTKİSEL ÖNERİ)

SAÇLARA NASIL ŞEKİL VERİLİR (3 BİTKİSEL ÖNERİ)

SAÇLARA NASIL ŞEKİL VERİLİR (3 BİTKİSEL ÖNERİ)

SAÇLARA NASIL ŞEKİL VERİLİR

Bir çok kadın saçlarının şekil almamasından yakınır. Günümüz de stres, çevre kirliliği, düzensiz beslenme gibi bir çok olumsuz faktör yüzünden saçlar yıpranır ve şekil alması zor hale gelir. Bu gibi durumlar da günümüz de onlarca ürün bulmak çok kolaydır. Kişilerin isteklerine göre dizayn edilmiş sayısız ürün vardır. Peki nedir bu ürünler. Kullanıcının isteğine göre kabarmayı önleyici, sönük saçlar için, kıvırcık saçlar gibi bir çok  şekilde ürün bulmak mevcuttur.

Herkes dışarıdan alınan ürünleri kullanmak istemeyebilir. Kendi evin de hazırlayabileceği ürünler de kullanmak isteyebilir. Size önericeğimiz bazı yöntemlerle saçlarınızı daha kolay şekil aldırabilirsiniz. Saçların şekil almamasının başlıca nedenlerinden biri saçlar da ki nem kaybıdır. Eğer saçlarınız nemsiz ve kuruysa saçlarınız da kabarma ya da zor şekil alma meydana gelir. Bu gibi durumlar da saç için içerisinde doğal yağlar buluna nem verici ürünler kullanılmalıdır. Bunların dışın da evde yapabileceğiniz nem verici maskeler de hazırlamak mümkündür. Örneğin maya maskesi nem verme de oldukça etkili bir maskedir.

1 adet yaş mayayı 1 çay bardağı ılık suda eritin içerisine 1 tatlı kaşığı bal karıştırın karışımı iyice homojen hale getirdikten sonra tüm saçınız saç diplerinize masaj yaparak yedirtin. Sıcak bir havluyla tüm saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra bol su saç tipinize en uygun olan şampuanla yıkayın. Bu maske saçınızı yumuşacık yapıp kaybetmiş olduğu nemi yerine getirecektik.

Malzemeler:

1 paket yaş maya

1 çay bardağı ılık süt

1 tatlı kaşığı bal

Yukarı da bahsettiğimiz maskenin dışında 3 tatlı kaşığı badem yağı 3 tatlı kaşığı zeytin yağı 3 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın içerisine 1 yumurtanın sarısını ekleyin. 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Karışım homojen olana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımıtüm saçınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Sıcak bir havluyla tüm saçınızı sarın. 1 saat bekletin kendi saç tipinize en uygun şampuanla bol su ile yıkayın. Yukarı da bahsettiğimiz oranları kendi saç uzunlunuza göre ayarlayabilirsiniz.

Malzemeler:

3 tatlı kaşığı badem yağı

3 tatlı kaşığı zeytin yağı

3 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 tatlı kaşığı bal

1 yumurtanın sarısı

Bu maskelerin dışında saçlarınıza nem vermek ve kabarmayı önlemek için durulanmayan yağ bazlı kabarmayı önleyici ürünler kullanabilirsiniz. Ya da avucunuzun içine aldığınız Hindistan cevizi yağınızı saçlarınıza hafifçe sürebilirsiniz. Kullanacağınız miktarı saçlarınız yağlı gözükmeyecek şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı saçlarınıza hem hoş bir koku verecek hem de bakım yapıp besleyerek kabarmasını ve kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Saçlarınızı ısıl işlem kullanarak düzleştirmek ya da dalgalı hale getirmek istiyorsanız öncelikle saçlarınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun dışın da şekillendiriciyi kullanamadan önce ısıdan koruyucu ürün kullanmalısınız. Saçlarınız da şaç şekillendiricisini 10 saniyeden fazla tutmamalısınız. Saçlarınızı şekillendirdikten sonra çok yoğun içerikli olmayan saç şeklini koruyan ürünler de kullanabilirsiniz

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir