Saçları Hızlıca Daha Hacimli Göstermenin Yolları Nelerdir ?

Saçları Hızlıca Daha Hacimli Göstermenin Yolları Nelerdir ?

Saçları Hızlıca Daha Hacimli Göstermenin Yolları Nelerdir ?

Saçlar her kadın ve her erkek için en önemli fiziksel özelliklerdendir. Özellikle kadınlar için saçların güzelliği ve gürlüğü oldukça önemlidir. Ancak ne yazık ki saçların yapısı kişiye göre değişmekte. Bu yüzden de herkeste aynı çoklukta ya da gürlükte saç bulunmuyor. Ancak az saçı olanlar için saçları daha hacimli göstermek için bir çok yöntem bulunuyor. Saçları daha hacimli göstermek için birkaç yöntem uygulanırsa kolaylıkla istenilen sonuçlar elde edilebilir. Aynı zamanda saçları daha hacimli göstermek için ekstra para harcamanıza ya da saatler boyunca kuaför koltuğuna oturmanıza gerek yok. Aynı zamanda ekstra ürün kullanımı her ne kadar işe yarıyor olsa da sizlere göstereceğimiz birkaç yöntem sayesinde çok da fazla ihtiyacınız kalmayacak.

1.Saçlarınızda Katlı Kesimler Kullanın

Saçlarınızda düz kesimler kullanmak saçlarınızı olduğundan daha hacimsiz gösterecektir. Doğal yollarla saçlarınızda hacim istiyorsanız eğer daha katlı kesimler kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Katlı kesimler saçı olduğundan daha parlak, daha sağlıklı ve daha hacimli gösterecektir.

2.Saçlarınıza Krepe Atın

Saçlarınızın daha hacimli görünmesi için saç diplerinize krepe atın. İnce dişli bir tarak işinizi görecektir. Yapmanız gereken tek işlem saçlarınızı tepeden ayırmak. Daha sonra ise saçın bir kısmını alıp ince taraklar dibinden ters olarak taramanız gerekiyor. Böylelikle saçınız biraz dolaşmış olsa da hacimli görünecektir. Bir saç spreyi ile saçlarınızı da sabitlerseniz eğer gün boyu saçınızın hacimli görüntüsü kalıcı olacaktır.

3.Saçlarınıza Hacimli Şekiller Verin

Saçlarınızı düzleştirmek yerine hacimli modellere alıştırmalısınız. Düz saç çok daha hacimsiz ve cansız görünür. Bu yüzden saçlarınızı düzleştirmek yerine saçlarınıza düz fön çekmek ya da daha dalgalı modeller kullanmak saçlarınızı olduğundan çok daha hacimli gösterecektir. Aynı zamanda bigudiler ya da maşa kullanımı ile saçlarınızda kolaylıkla hem doğal dalgalar hem de hacimli bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bir saç kremi ile de şeklini sabitleyip gün boyu kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısınız:  Saç Uzaması İçin Yağlar

4.Anlık Hacimli Görünüm İçin Vücut Pudrası Kullanın

Saçlarınız için anlık hacimli görüntüyü pudra ile sağlayabilirsiniz. Saç diplerinize pudra döktükten sonra başınızı ters çevirip pudrayı dağıtın. Dağılan pudra saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Sabitleyici bir saç spreyi ile saçlarınızdaki hacimli görünümün süresini uzatabilirsiniz. Ancak pudra ile sağlanan hacimli görünüm çok uzun süre dayanmayacaktır. Bu yüzden daha kalıcı çözümler ile saçlarınıza hacim vermek çok daha mantıklı olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir