SAÇLARI KALINLAŞTIRMANIN DOĞAL YOLLARI

SAÇLARI KALINLAŞTIRMANIN DOĞAL YOLLARI

SAÇLARI KALINLAŞTIRMANIN DOĞAL YOLLARI

 

Saf hindistan cevizi yağı ile düzenli olarak saç derinize masajyapılması,doğal kalın saçlar  elde etmek için en iyi yöntemlerden biridir. Ama sadece  bir şişe hindistan cevizi yağı uygulayarak herhangi bir sonuç elde etmek mümkün değildir.Hindistan cevizi yağını ısıtın ve yumuşak dairesel hareketlerle parmaklarınızı hareket ettirerek kafa derisi üzerinde bu sıcak yağı uygulamalısınız. Hindistan cevizi yağına ek olarak, ayrıca zeytin yağı, jojoba yağı ve saf badem yağı gibi diğer bazı yağları da kullanabilirsiniz. Eğer yağı  uygulamadan önce saçlarınız ıslaksa havlu yardımı ile iyice suyunu sıkın yağı uyguladıktan sonra da sıcak kuru  bir havlu ile bekleyin. En az haftada bir kez buprosedürü izleyin, böylece saç büyümesi teşvik edilir ve saç kalın ve parlak hale gelir. Saç köklerini çoğaltıcı saç kalınlaştırıcı maskeler genelde kuru saçta uygulanır ve etkisi fazladır.

İnce ve kuru saçlar özellikle dökülmeye daha çok etkilidir. Yani, bir nemlendirici saç maskesi ile saçları nemlendirmek gerekir.Bir ev yapımı maske kullanabilirsiniz. İyi bir doğal maske avokado saç maskesidir. Bu maskeyi yapmak için,  yarım avakado püresini herhangi bir pütür kalmayana kadar zeytin yağını ilave edilmelidir . Karışım çok kalın ise, biraz daha zeytinyağı ekleyin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra,  saçınıza bu maskeyi uygulayın.

Saçınızı örtün ve 15-20 dakika boyunca maskeyi bırakın. Her zamanki gibi iyice saçınızı durulayın. Saç yıkama bakımın da düzenli olarak saçınızı şampuanlarken şampuanında saçınızı kurutacağını saç tellerini şerit şerit ayıracağını unutmayın. Saçınızı her gün yıkanması da yıpranması incelmesi ve cansızlaşmasına sebeptir.

SAÇ KALINLAŞTIRMA  BİTKİSEL YÖNTEMLER

Haftada iki kez saçınızı şampuanlamak saç ve saç derinizi temizlemek için yeterlidir. Ayrıca, sıcak su ile saçınızı yıkamaktan kaçının ve bunun yerine ılık su tercihedin. Sıcak su saçınıza zarar verir ve kuru kaba ve kırılgan yapabilir. Yağlı saçlara sahip insanlar aşırı yağlanmayı kaldırmak için, her gün saçlarını yıkamak için uğraşırlar. Eğer yağlı saçlarınız varsa, o zaman en iyi seçenek saçınızı yıkamak için yumuşak bir şampuan kullanmaktır.

Hafif bir şampuan saçınıza çok fazla zarar vermeden yağlanmayı önlemeye yardımcı olur. Birçok kişi için saçlarını kurutmak amacıyla, şampuanladıktan sonra bir havlu ile saçlarını sarma alışkanlıkları vardır. Bu saç kırılmalarını saç dolaşmasına ve yumaklaşmaya sebep olabilir.

Duştan sonra saçlarınızı havlu ile ovuşturmaktan kaçının, bu saçınızda kırılmalara yıpranmalara yol açar. Ayrıca saçlarınızı ıslakken asla taramayın ıslakken saçlarımızın dibindeki saç folikülleri kopmaya ayrılmaya daha müsaittir.Bunun yanında sadece saç kökü değil saçın diğer kısımları da ıslakken tarama sonucu çatallaşır ve koparak dökülür.

Kendinize ve saçınıza gereken önemi vererek saçlarınızın önce sağlığını kazandırın sonra saçların kalınlaşmasını elde edin.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir