SAÇLARI KUVVETLENDİREN BİTKİ VE EN İYİ BİTKİLER

Bitkilerle Saç Bakımı

SAÇLARI KUVVETLENDİREN BİTKİ VE EN İYİ BİTKİLER

saclari-kuvvetlendiren-bitkiSaçların kuvvetlenmesi için iyi beslenmesi gerekmektedir. Saçın iyi beslenmesi için ise iki şart vardır. Birincisi saçın ihtiyacı olan besinleri içeren ürün kullanılması (saç bakım yağıları, besleyi şampuanlar, losyonlar vb) dir. İkinci olarak ise saç köklerindeki kılcal damarlarlardaki kan dolaşımının tetiklenmesi. Saçları kuvvetlendiren bitkiler içerik olarak zengin olmalı (vitamin, mineral, amino asitler) ve saçla bir araya geldiğinde saç köknün bu besinleri emmesi için bir süre mutlaka bekletilmesi gerekmektedir.

Saç köklerindeki kılcal damarlarda daralma büzülme olmaması gereklidir. Çünkü saç kökündeki kılcal damarlar vasıtasıyla saçlar kandaki kendi ihtiyacı olan besinleri almaktadırlar.(protein, vitamin, mineral gibi) Bu sayade güçlenmekte olumsuz etkilere karşı dirençli olmaktadır. Her canlı gibi saçlarda buna ihtiyaç duyar.

Saçları besleyen, kuvvetlendiren bitki yağları bilgi için tıklayınız…!

saclari-kuvvetlendirmek-icinGarlex sarımsak şampuanı ve saç bakım losyonu saçın ihtiyacı olan besinleri bolca içeren bitkiler içermekle birlikte saç köklerindeki kılcal damarlardaki kan akışını tetikleme konusunda da yardımcı olacak zengin bitkisel içeriğe sahiptir. Fakat ürünleri kullanırken mutlak suretle saçta bir süre bekletilmelidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi saç kökü fayda görebilmesi için bu gıdaları emmesi gerekmektedir. Bir başka husus ise; saçları kuvvetlendiren bitkileri en azında üç aylık bir süreçte kullanmalıdır. Nedeni ise hücrelerin kendini yenilemesi vücutta bu sürede tamamlanmaktadır. Her yenilenen hücrenin kuvvetlenmesi için ürünleri kullanırken süreye riayet etmek önemlidir.

Saç köklerini ve saç saplarını kuvvetlendirmek için bu tür bitki içeren, besleyici formüller içeren saç bakım ürünleri kullanmak oldukça tesirli bir tedbir olacaktır.

Problem gelmeden önce (saç dökülmesi, kepeklenme vb) kullanılırsa problemin oluşma ihtimali azaltılır. Problem dönemi kullanılırsa zaman içerisinde çözüme doğru gidilir.

Saç kuvvetlendirici bitkiler losyonlar, serumlar, maskeler, saç bakım kürleri, bitkisel yağlar ve diğer saçla ilgili ürünleri kullanmanın da faydası olacaktır. Önemli olan içeriğinin zengin ve besleyici olmasıdır.

saci-kuvvetlendiren-bitkiler