Saçlar hayatımızda bizi güzel ve bakımlı görünmemizi sağlayan doğala aksesuarımızdır. Bununla birlikte saçlarımız da oluşan sorunlar da vardır. Mesela kırıklar gibi Bu mevsimde hemen herkes saçlarındaki kırıklardan şikâyet eder. Özellikle saçları biraz uzun olanların, ellerine bir tutam saç alıp, her fırsatta uçlarına dokunduğunu gözümde canlandırabiliyorum. Saçlar kırılır ama sonbaharda ve kış başında daha fazla farkına varırız. Çünkü ne olursa, yazın olur gerçekte…

Ne yapalım, saçımız uzun da olsa, kısa da olsa hepimizin başına gelir böyle şeyler. Sızlanmayla vakit kaybetmeden, hemen onları onarmaya girişiyoruz. Bu sorundan kurtulmanın etkili yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi ise Garlex ürünleri, Garlex ürünleri hem saç kırıkların oluşmasını önler hem de yıpranan saçları toplamaktadır. Bu kırıkların oluşmasına neden olan faktörler Saç tellerinin ucundaki koruyucu kılıf gittiyse, onu yeniden oluşturmak mümkün olmaz. Yapılabilecek bir şey var ise o da, saçın hasar gören kısmını kesip sağlıklı bölümlerin kendini toparlamasına fırsat vermektir. Saçlar uzadıkça saçlı derideki besleyici yağlar uçlara kadar erişmekte zorlanır. Böylece saç uçları korumasız ve gıdasız kalarak, zayıflar. Ayrıca uç kısımlar güneşe daha fazla maruz kalır. Diplerine oranla daha yaşlı olduğu için; şampuanlarla, ısıyla, kimyasal işlemler ve saç kurutma makinesiyle da daha fazla karşılaşmış olur. Bu nedenler sonucunda saçlarda kırıklar oluşmasına neden olmaktadır. Saçlarınız için belli önemleri alın mesela sürekli yıkamak iyi bir şey gibi dursa da bu durum çokça iyi bir şey değil. Bu durumla saçlarına çok yıkanması yağsız bırakmasına neden olurun bu da kırılmasına sebep olmaktadır. Bunu yanı sıra fazla kimyasal ürün ve fazla saça yapılan işlemlerde saçın kırılmasına neden olmaktadır. Bir diğer yöntem ise seçtiğiniz fırça da pek çok önem taşımaktadır. Ahşap ve doğal kıldan olmasına tercih edin bu fırçalar saçların kırılmasını önler ve daha sağlıklıdır. Ve fırçanın farklı telleri olursa daha güzel taramasına etkili olmaktadır. Bunun yanında Garlex ürünleri de saçların kırılmasını önler. Saçların beslenmesi de kırılmasına neden olmaktadır. Sağlıklı belenmek kırılmayı önlemektedir. Saçlarımızın canlı ve sağlıklı olmasını istiyorsak, her şeyden önce beslenmemize dikkat etmeliyiz. Yeterince protein, çinko, B 12 vitamini, folik asit ve bakır almalı, sigarayı bırakmalı ve alkol kullanımını azaltmalıyız.

Bu yöntemlerle birlikte saçların kırılmasını önleyebilirsiniz. Ve bunun yanında bahsettiğimiz Garlex ürünleri de saçların kırıkların oluşmasına ve kırık olan saçlarında onarma da etki sağlamaktadır.

One thought on “Saçların Kırılmasını Önlemenin Doğal Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir