Saçlarınız Mat ve Güçsüz mü Görünüyor? İşte Çözümü

Saçlarınız Mat ve Güçsüz mü Görünüyor? İşte Çözümü

Saçlarınız Mat ve Güçsüz mü Görünüyor? İşte Çözümü

Sizler için saçınıza en uygun bitkisel tedavi yöntemlerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün özellikle saçlarına boya yapan kadınların sürekli yakındıkları güçsüz ve mat saçların nasıl canlı ve güçlü bir görünüme kavuşacağından bahsedeyim.

Saç neden matlaşır ve güçsüzleşir?

Saçlarınızı güçlendirmek için birazdan altın değerinde bir bilgiyi yazacağım ama daha öncesinde saçın neden cansızlaştığını ve matlaştığını anlatmaya çalışacağız.

  • Yazımın başında saç boyası kullanan hanımefendilerin genelde bu durumdan rahatsız olduklarını söylemiştik. Kimyasal maddeler vücudumuzun doğal dengesini bozar saç boyası da kimyasal içerdiğinden saçlarımız güçsüzleşir ve cansız görünmeye başlar. Bu nedenle biz Garlex ekibi olarak sürekli doğal yöntemleri ve bitkisel ürünleri tavsiye ediyoruz.
  • Sadece saç boyasından dolayı saçlar güçsüzleşmiyor tabi ki. Bir diğer neden kullandığınız şampuan da olabilir. Bitkisel olmayan şampuanlar yine içerdikleri kimyasal maddeler nedeniyle bir saç sorununu çözerken birçok saç problemini de beraberinde getiriyor. Bu nedenle bitkisel şampuan kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bir diğer neden ise gün içerisindeki temponuz, yaptığınız iş ve diğer çevresel faktörler. Bu nedenle saç bakımınızı ihmal etmeyin doğal bitkisel şampuanlar kullanarak saçınız için gerekli vitaminler ve mineralleri saçınızdan eksik etmeyiniz.

Saçlarınızın Parlak, güçlü ve Canlı Görünebilmesi İçin Yeni Bir Kür

Malzemeler:

  • 1 Çay kaşığı defne
  • Yumurtanın sarısı
  • 1 Kaşık zeytinyağı
  • 1 Kaşık konyak
  • 2 Damla ada çayı yağı

Hazırlanışı:

Bütün malzemeleri bir kaba ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonrasında saçlarınıza tarayarak kürü yedirin. Bu şekilde haftada bir kere bu kürü saçlarınıza uygulayın. Daha ilk kullanımdan itibaren gözle görülür canlılık ve parlaklığı görün. Bu kür sayesinde saçlarınız güçlenecek ve tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi de olmayacaktır.

Saç dökülmesi mi yaşıyorsunuz? Sizler için paylaşmış olduğun lavanta kürü ile saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Sitedeki alt menüden şifalı bitkiler kategorisine tıklayarak saça, yüze iyi gelen birçok bitkiyi ve tedavi yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir