Salatalık Sabunu Salata Özlü Sabun

Salatalık Sabunu Salata Özlü Sabun

Salatalık Sabunu Salata Özlü Sabun

salatalık sabunu

Kabak ailesinin bir parçası olan salatalık bitkisinden cucumissativus, gelen yenilebilir meyvedir.  Pek çok sağlık faydaları ile  diyetin en önemli parçalarından biri haline gelir. Kuzey Amerika’da, terim “yaban salatalık” manroot anlamına gelir.

Salatalık Silikon  ve sülfür yüksek miktarda içerir, ve onun tohumları Potasyum bakımından zengindir. Aynı zamanda, yağlı asitlerin, 9,12-oktadekadienoik asit ve 9,12,15-okta asit olan büyük olanlar 2 oluşur. Bu Nem (su) içeriği% 96.3 olan ve% 0.4 Protein,% 0.1 yağ,% 0.3 Mineraller,% 0.4 Elyaf ve% 2.5 karbonhidrat içerir

Salatalık% 90 su olan bir su kütlesi olduğu iddia edilebilir. Bu nedenle, içindeki suyun bir soğutucu madde olduğu bilinmektedir.

Gözler için Salatalık

Bu salatalık gözlerinin altında büyük koyu halkalar etrafında şişlik azaltmaya yardımcı olduğuna inanılıyor. Bu, yüksek ölçüde kullanılan dünya çapında bir tedavidir.

Salatalık kendiniz için bulabileceğiniz en güzel ve doğal göz pedlerini sunar.Eğer rahat bir şekilde bunu yaparsanız, gözlerinizdeki şişlik ve yorgunluğu bırakabilirsiniz. Bu doğal göz pedleri uzun bir gün işten sonra mucizeler yaratır. Böylelikle yan etkisiz bir şekilde paranız cebinizde kalır.

 Cilt için Salatalık

Mutlu bir cilt istiyorsanız, salatalık cevaptır. Salatalık tüm sorun alanlarını maskelemek için daha kolay olur. Bu yatıştırmaya yardımcı olur ve her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.Cilt yumuşatıcıdır.

Salatalık birçok yararlı maddeler sayesinde pek çok cilt sorunlarının tedavisinde size yardımcı olabilir. Bu yüz paketleri, cilt bakımı, meyve suyu ve cildinizi etkileyen birçok başka şeylerin içine günlük güzellik ürününün bir parçası haline gelmiştir.

Soğutma etkisi tüm cilt sorunları için bir sihirli değnek olarak adlandırılabilir. Temizleme ve arındırma özelliği cildinizi son derece yumuşak ve esnek gelmesine yardımcı olur. Salatalık suyu düzenli alımı hem içten hem de dıştan çok yararlıdır.

Bitkisel  salatalık sabunu, hafif bir temizlik maddesi ve cilt toneridir, ve nergis  gibi küçük cilt sıyrıklarını tedavi ederken anti-inflamatuar aktivitesi veflavonoidler yüksektir.

Yerel, taze salatalık kullanılabilir olduğunda Salatalıkları soyun ve sularını çıkartın taze nergis içine atarak bir süre bekletin sabun yapımında kullanacağınız suyu bu su karışımından faydalanarak yapabilirsiniz. . Her iki katkı maddesi de cilt  için tasarlanmıştır. Uygun yağlarla kombine edildiğinde salatalık özlü sabun her cilt tipinin kullanabileceği kadar hassas bir cilt bakım yapar. Her cilt tipi rahatlıkla kullanabilir. Alerji yapma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Yüksek nemlendirme özelliği sayesinde başta kuru ciltler olmak üzere her cilt tipinde kullanılır. Özellikle güneş yanığı ya da tahrişten dolayı aşırı hassaslaşmış ciltte kullanılır. Aloevera ve salatalık birlikte kombine edilirse hafif yapılı yumuşak ve hassas ya da hassaslaşmış ciltte güvenle kullanılabilir. Kullanacağınız salatalığın mutlaka organik olmasına özen gösterin. Uygulayacağınız tarifin önceden denenmiş olmasını tercih edin.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir