SARI SAÇ KORUMA

SARI SAÇ KORUMA

SARI SAÇ KORUMA

Saçınızın ağartılması  saçınızın kırılmaya karşı savunmasız hale gelmesine sebep olur, saçın doğal nemi kaybolur.

Klima Şampuanlar ve Zengin Klimalar

Bir nemlendirici  şampuan ve zengin saç  kremi ile bakım yapın. Kuru, yıpranmış saçlar için formüle edilmiştir ürünler kimyasal hasara uğramış saç tellerine çok ihtiyaç duyulan nemi kazandırır , parlaklıklığı artırır yönetilebilirliği geliştirir ve statik elektriği azaltır, şampuan ve kremlerin mevcut aktif maddesi dimetikondur.

Derin Saç Bakım

Haftada iki kez, derin bir nemlendirici tedavi kullanabilirsiniz. Saçınızın; esnekliği nedeniyle yumuşatıcılar ve nemlendirici maddeler esnekliği artıracaktır. Pek çok derin bir nemlendirici tedavi zeytin yağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı dahil olmak üzere, yağlar içerir. Isı kullanılarak arıtıcı penetrasyonunu hızlanır. Tedaviyi uygulayın ve  15 dakika için bir duş başlığı kafanıza takarak ya da en iyi sonuç için en düşük ısı ayarında bir kurutma makinesi kullanın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı süper şarj nem ile saç için doğal bir yoldur. Şampuanladıktan sonra, bir havlu ile saçınızı sıkarak fazla suyu emmin. Zeytinyağı ile tamamen  saçınızı doyurun. Başınızın üzerine bir duş başlığı ya da plastik torba giyin. 15 dakika boyunca bekletin. hiçbir yağlı kalıntı kalmayıncaya kadar tamamen durulayın.  her zamanki gibi stil verin.

Elma Sirkesi

Filtrelenmemiş, çiğ elma sirkesi enzimler bakımından zengindir ve saçı ve yağı dengeler.Ilık su 2 bardak, elma sirkesi 1 fincan karıştırın. Şampuanladıktan sonra, saçınızın içine sirke ile masaj yapın. 15 dakika boyunca bekletin. İyice durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin.

Güneş Koruyucu

Güneşin altında  kırılgan ve susuz görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.Güneş kremi yardım içeren saç bakım ürünlerinin kullanılması saçınızın sağlığını korumak için zorunludur . Bir yüksek güneş koruma faktörü içeren saç jölesi, köpük, saç spreyi ve sprey kremi arayın. Saçınızın  her zaman  güneşte veya dışında  bir şapka takarak bu ürünleri uygulayın.

Saç Serumu

Saç serumu kat elemanları ve ısı şekillendirmeye karşı korunması için her saç teline bakım yapar. Serumlar pürüzsüz saçı sağlarken, silikon içeren ve kuru bölgeleri besleyen bakım yaparlar  ya da argan yağı gibi yağları önerebiliriz. Güneşi bloklayarak  saç serumları güneş hasarını sizin  önler. Şampuanladıktan sonra, saç serumu birkaç damla almak ve sonra ıslak saça serum  uygulamak. Dikkatle uçları yakınında başlayın ve  saç derisine kadar saç serumunu eşit yayın.

Doğal renklendiriciler: Her şeyi yapmanıza rağmen saçnız zaman içinde eski sarılığını ve ışıltısınız kaybetti, bunun için yapılabilecek temelde iki şey vardır, birincisi saçınıza önceden diğer makalerimiz de belirttiğimiz cila uygulamaktır. Diğer bir şekli ise saça doğal açıcılardan papatya suyu uygulamaktır. Tabi ki papatya suyunu uygulamak daha sağlıklıdır, bu uygulama sırasında güneş ışığına çıkmanız en çok yararı sağlamanız için önemlidir.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir