Sarımsak Yağının ve Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsak Yağının ve Sarımsağın Saça Faydaları

Saç dökülmesi, saçın uzaması, saçın kalınlaşması ve kepeklenme gibi sorunları olanlar için geliştirilmiş zengin bitki içerikli ve sarımsak özlü şampuan ile şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Beslenemeyen her canlı bir çok rahatsızlığa maruz kalacağı yada riski artacağı gibi saçlarda beslenemediklerinde çeşitli saç sorunu ile karşılaşırlar.

Sarımsak binlerce yıldır şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Sarımsağın saça etkisini bilmeyen yoktur ve bu şekilde tercih edilen bir bitki olması içeriğindeki saçlara oldukça faydalı, olumlu etkileri olan, zengin besinlerden (sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi) kaynaklanmaktadır.

Sarımsağın saça faydaları bu besleyici yapısı, saç için şifalı bitkilerin başında gelmesi sarımsak şampuanı garlexin de içeriğinde en yoğun miktarda kullanılmasının nedenidir. Sarımsağın saç için faydaları yıllardır bilinmekte ve Anadolu'da saçkıran, sakalkıran rahatsızlığında saçları yeniden çıkartmak maksadıyla ezilerek problemli bölgeye sarıldığı ve yeniden saç çıkartıcı olarak kullanılması yaygın olan bir bitkidir. Bu şifalı bitki son zamanlarda sarımsak özlü şampuanlar içene de konarak çeşitlik markalarda kullanılmaktadır.

Ayrıca, sarımsağın içindeki vitaminler, mineraller, eser elementler sayesinde saçların dolgunluk kazanmasına, daha hızlı uzamasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Nasıl ki beslenemeyen her canlı öncelikle zayıflamaya, sonrasında ölmeye mahkum ise, saçlarımızda doğru ve yeterli besini alamadıklarında öncelikle zayıflamaya, sonrasında küçülmeye ve daha sonrasında sadece kök olarak kalmaktadır. Saç dökülmesi olarak bildiğimiz bu durum büyük ölçüde saçların ve vücudun yeterince beslenememesi durumundan kaynaklanmaktadır.
Sarımsağın faydaları geniş çaplı olarak araştırılmış ve sarımsağın saç dökülmesine etkisi tespit edilmiştir.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları:

Sayılamayacak kadar fazla olduğundan, sarımsağın içindeki vitaminler oldukça fazla olduğundan, kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı günden güne artmaktadır.

Doğal sarımsak özü kafa derisindeki SEBUM üretimini düzenlemede
Kepeği kesmede ve saç diplerini ve kökünü korumada ve güçlendirmede
Zayıf kan dolaşımını düzene sokmakta
Saç büyümesine antienflamatuar, antibakteriyel ve anti fungal özellikler gibi birçok sıhhi faydasını gösteriyor.
Sülfrik bileşiğinden dolayı antiseptik özelliğe sahiptir.
Ayrıca Allicatine ve Alicine içerir.
PH seviyesi vücudunkiyle aynı olduğundan, vücut karşı direnç göstermez ve faydası artar.

Sarımsak saç dökülmesini durdurur mu? Sorusunun cevabı olarak da büyük ölçüde diyebiliriz. Sarımsağın saç dökülme problemi yaşayanlarda saç çıkartıcı olarak kullanılması halk arasında yaygındır. Bu da sarımsak saç çıkarır mı sorusunu doğurmaktadır. Saç çıkartmak için sarımsak ezilerek problemli bölgeye sarıldığı yaygın olarak bilinmektedir.

Bu bitki öylesine şifalıdır ki, sarımsak yağı saça faydaları, sarımsağın saça etkisi,  ve  yararları oldukça fazla olmasına karşın bilinen pek bir sarımsağın zararları da yoktur.
Uzmanlar saç dökülmesi için bu bitkiyi önermekte sarımsağın ve sarımsak yağının faydaları saymakla bitirememektedirler.

Garlex saç bakım ürünleri içerisinden sarımsak özlü şampuan içerisinde sadece sarımsak değil 5 çeşit bitki daha ilave edilerek geliştirilmiştir. Aynı zamanda losyon da yine 6 çeşit bitki içermektedir. Bu bitkiler birlikte kullanıldıklarında daha etkin olmakta düzenli ve istenildiği şekilde kullanıldığında harika sonuçlar vermektedir.

Diğer saça faydalı bitkiler ve kullanım şekilleri, evde uygulamaları nasıl olur konularıyla ilgili detayları alabileceğiniz çeşitli makaleler için  Bitkilerle Saç Bakımı bölümüne göz atabilirsiniz.

Ürünlerimizde yüksek kaliteli ve doğal bitki yağları kullanılmaktadır. Sarımsak yağıda aynı şekilde ürün içeriğinde bolca kullanılmaktadır.