SİGARANIN SAÇ ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

SİGARANIN SAÇ ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

SİGARANIN SAÇ ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

Günümüz de bir çok insanın kullandığı bir o kadarının da bırakmaya çalıştığı sigara sadece saç için değil tüm vücut için zararlıdır. İçerisinde ki yüksek orandaki kimyasallar kişiyi içten yavaş yavaş zehirler. Sigara kullanan insanlara dikkat ettiğiniz de ciltlerinin daha cansız saçlarının daha mat ve bakımsız gözüktüğünü görürsünüz. Bu durum nikotin bazlı kimyasalların etkisindendir.

Özellikle genç yaşlar da sigaraya başlayan kişiler de yaş ilerlemesiyle en genel görülen şey saç dökülmesidir. Sigaranın içinde ki nikotin hem saç derinizi hem de saç kökünüzü tahrip eder. Kişinin kanın da dolaşan zararlı kimyasallar saç köklerini tahrip eder. Sonuç olarak saç köklerden kan yoluyla beslendiği için vücuda giren zararlı kimyasallardan direk etkilenirler.

Sigara kullanan kişilerin saçlarının sigara kullanmayan kişiye göre aynı derece de sağlıklı olması beklenemez. Çünkü her gün içilen sigara yüzünden saç köklerine bir nevi asit dökülmüşçesine etki ettiği için saçların sağlıklı olması beklenilemez. Öncelikle sigara kullanan kişi saçlarının sağlıklı olmasını istiyorsa başlangıç olarak sigarayı bırakması gereklidir. Sigara kullandığınız taktir de yaptığınız bakımlar pek bir fayda etmeyecektir. Sigarayı bıraktıktan sonra saçlarınızın hemen eski sağlığına gelmesini beklemeyin. Başlangıç olarak vücudunuzu arındırıcı toksik maddeleri vücudunuzdan atıcı ürünler kullanarak vücudunuzu arındırmalısınız. Bunun yanın da saç tipinize en uygun olan saç bakım maskeleriyle saç ve saç köklerinizi güçlendirmelisiniz. Unutmamalısınız ki sağlık için sadece dışarıdan değil içeriden yapılan onarımlar en iyileridir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir