Sinameki Otunun Saçlara Faydası ve Sinameki Otu Maskesi

Sinameki Otu

Sinameki genellikle sıcak bölgelerde yetişen bir ağaçtır. Birçok çeşidi olmasına rağmen sadece birkaç çeşidi doğal ilaç olarak kullanılmaktadır. Sinameki otu ise genellikle bu ağacın yaprağı ve meyvesinden elde edilir. FDA’nın onayladığı bu ot bitkisel ilaçlardan yoğun olarak kullanılan otlardandır. Bir dok hastalığa şifa olan sinameki otu saç bakımında da kullanılan en doğal yöntemler arasında kullanılır.

Sinameki Otunun Saçlara Faydası

Saç bakımında saçların uzamasına yardımcı olan bu ot çokça tercih edilmektedir. Bu otun birkaç kullanım şekli vardır. Bu kullanım şekillerini ilk iki ay haftada bir kullandıktan sonraki aylarda iki haftada bir kullanılması daha iyi bir etki yaratacaktır.

Hazırlanması ve uygulanışı:

  • İlk olarak bemiks, ampul, badem yağı, sinameki otu, bepanthen ampul, e vitamini ampulü ve karışımın güzel kokması için bulundurduğumuz lavana yağı veya portakal yağı malzemelerinden bir kaşık sinameki otunu bir çay bardağı suya katıp kaynatıyoruz. Bu karışım ılık hale geldikten sonra bir kaşık badem yağı ile diğer ampulleri karışımımıza ekleyerek saç diplerinize kadar masajla yedirin. Dört-beş saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.
  • Başka bir tarif olarak sinameki otu,bimeks ampul, su ve badem yağı malzemelerinden sinameki otunu suya koyduktan sonra kaynatın. Kaynayan suyu ılık hale gelinceye kadar dinlendirildikten sonra bir kaşık badem yağı ve bimeks ampulü karışıma ilave edip saçlarınıza yedirin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kez bu karışımı uygulamanız sizler için faydalı olacaktır.

Videolu Anlatım: 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir