Sivilce İçin Doğal Yöntemler

Sivilce çoğu insanın korkulu rüyası gibidir.

Bu durum bazı kişiler için zor tedavi süresi olmaktadır. Ama doğal yöntemlerle sivilceleri azaltma veya tamamen yok etme yöntemleri bulunmaktadır. Sivilceden kurtulmanın bir diğer yöntemleri ise garlex ürünleri kullanılabilir. Sivilcenin azaltmada ve yok etmede etkilidir. Şimdi sivilce yok etmede doğal yöntemler:

Doğal elma sirkesi ile sivilcelerden kurtulma: Elma sirkesi sivilceleri yok etmede etkili olduğu gibi cildin onarılmasında önemli etkiye sahiptir. İçinde bulunan alfa hidroksi asitleri bulunmaktadır. Elma sirkesi ayrıca cildin ph dengesininde korumasında etkili bir yöntemdir. Tarifi de oldukça kolaydır.1 bardak kadar suyu aynı bardağın dörtte biri kadar elma sirke ekleyip iyice karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinize hafif bir şekilde dairesel hareketlerle elma sirkesini yüzünüze uygulayın. Bu yöntem sivilcenin kurulmasına ve azaltmasına önemli yöntemindir. Bu doğal yöntemi günde 2-3 kullanabilirsiniz eğer yüzünüz kurursa nemlendirici kullanabilirsiniz. Ama elma sirkesini sulandırmayı unutmayın aksi takdirde cildininiz kuruyabilir.

Papatya maskesi ile sivilcelerden kurtulma: Papatya maskesi iltihabı azaltan ve irin gibi durumları önleyen maskedir. İhtiyacınız sadece 1 tane papatyadır. Öncelikle yüzünüzü yıkayınız. Temizlenmiş olan papatyayı iyice ezip yüzünüze uygulayın bu maske 15-20 dk yüzünüzde kalsın. Daha sonra ise yüzünüzü güzelce durulayın. Eğer bu maskeden sonra yüzünüz fazla kurursa nemlendirici kullanın. Sivilce geçerin bir diğer maske ise karbonat maskesidir. Çok etkilidir. Hafif bir antiseptik özelliği de vardır. Ve cildin üzerinde bulunan bakteri ve mantarı yok etme özelliği vardır. Cildin üzerindeki bu gereksiz tabakayı yok etme özelliği bulunur.

Doğal Sivilce Tedavi Edici Tarifler:

Karbonat ile doğal sivilce tedavisi: Karbonat ile suyu koyu bir macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Daha sonra kıvamını tutturmak için duruma göre su veya karbonat ilavesi yapılabilir. Bu macunu 2 dk süreyle dairesel hareketlerle masaj şeklinde yüzünüze sürünüz. 15 dk sonra yüzünüzü yıkayınız. Bunun dışında Garlex ürünleri de sivilcenin azaltma ve yok etme etkidi de vardır.

Limon maskesi ile sivilcelerden kurtulma: Bir başka doğal yöntem ise limon maskesidir vitamini açısında oldukça zengindir. Limon maskesi ciltteki sivilcelerin kurutmada önemli bir yeredir. Bu maskeyle güneşe çıkmayın,  eğer çıkacaksanız da güzel bir şekilde yıkayınız.

Tarifi ise bir limonu bir kaba sıkın ve daha sonra sıktığınız limon suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın.10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayınız bu yöntem de sivilcenin azaltma ve kurutmada etkilidir.

Bu yöntemleri yaparak cildinizde bulunan sivilceleri kurutma azaltma ya da yok etme gibi etkilerini göreceksiniz. Eğer bu yöntemleri uygulamaya vaktiniz yoksa Garlex ürünleri de çok etkili ve sağlıktır.

Çay ağacı kremi (tea tree oil kremi) ile sivilcelerden hızla kurtulun. Memnuniyet garantili üreticiden tüketiciye güvenle

Sivilce Giderici Krem Tea Tree Oil Kremi

Sivilce Giderici Krem Tea Tree Oil Kremi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir