SİVİLCE İZLERİ VE KURTULMA YOLLARI

Cilt Bakım

SİVİLCE İZLERİ VE KURTULMA YOLLARI

https://www.youtube.com/watch?v=WRZEzy0UsEU

Sivilceler, kişilerin genellikle yüz bölgelerinde meydana gelmektedir. Genellikle aşırı yağlılık ve kirden oluşan sivilcelerin birçok nedeni bulunmaktadır. Sivilcelerin hangi sebep ile ortaya çıktığını bilmek, tedavisinde kullanılan yöntemlerin de daha etkili olmasını sağlayabilmektedir. Sivilceler ile hiç oynanmadığı takdir de 5 ile 7 gün içerisinde kendiliğinden yok olabilmektedir. Fakat kötü görüntüsünden dolayı kişiler tarafından sıkılan ya da koparılan sivilceler çok daha ciddi sonuçlara sebep olabilmektedir. Oynanan sivilcelerin intihabının geçmesi durumunda izi kalabilmektedir. Bu sivilce izlerini geçirmek ise sivilceyi geçirmekten çok daha zor ve uzun zamanlar alabilmektedir.

sivilce-izleri-nasıl-geçer

Sivilcelerinden rahatsız olan kişilerin bir dermatoloji uzmanına görünmesi oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından merak edilen sivilce izlerinin nasıl giderileceğine yönelik sorulara uzmanlar birtakım doğal maskeler paylaşmaya devam etmektedirler. Bu maskeleri kullanmaya başlamadan önce kesinlikle bir uzmana görünmek gerekebilmektedir. Kişilerin cilt tipleri ve sivilcelerin oluşma nedenleri birbirilerinden farklı olduğundan dolayı her maske her cilt tipine aynı etkiyi gösterememektedir. Ve hatta bazı maskeler, ciltteki izlerin daha da artmasına sebep olabilmektedir.

sivilce-lekeleri-için-özel-maskeler

Sivilce İzlerini Gideren Maskeler

Sivilceleri ile sürekli oynayan, kendi kendine yok olmasını beklemeyen kişilerin en büyük problemleri sivilce izleri olmaktadır. Sivilce izlerini gideren maskeler ise bu konu ile karşı karşıya kalan kişilerin en büyük kurtarıcısı olmaya devam etmektedir. Sivilce izlerini gidermek için kullanılan başlıca maskeler ise şöyledir:

  • 1 çay kaşığı kadar beyaz kili, 1 çay kaşığı kadar limonu ve bir aspirinin tozunu karıştırın. Bu karışımı sivilcelerine haftanın 4 günü uygulayın.
  • Karbonat ve su karışımını aynı ölçüler kullanarak hazırlayın. Sadece sivilceli bölgelere uygulayarak cildinizdeki izlerden kurtulabilirsiniz.
  • Limon suyunu bir pamuk yardımı ile cildinize sürebilirsiniz. Limon suyunu kuru ciltlerin kullanmaması gerekmektedir.