SİVİLCE İZLERİNDE KULLANILABİLECEK DOĞAL ÜRÜNLER

SİVİLCE İZLERİNDE KULLANILABİLECEK DOĞAL ÜRÜNLER

SİVİLCE İZLERİNDE KULLANILABİLECEK DOĞAL ÜRÜNLER

sivilce-izleri-nasil-yok-edilir

 

Doğanın mucizevi ürünleri, hemen her türlü hastalık ya da cilt problemlerinde de son derece etkili olmaktadır. Kimyasal ürün kullanmak yerine oldukça fazla sayıda kişi, doğal bitkilerden de yardım almayı tercih etmektedir. Sivilce izlerinde kullanılabilecek doğal ürünler, uygun miktarlarda kullanılması ile halinde daha uzun vadede kalıcı çözümler elde etmeyi sağlamaktadır. Çok sayıda kadının mustarip olduğu sivilce izlerinde de kullanılabilecek birtakım doğal bitkiler mevcuttur. Sivilce problemi ile ilgili olarak oldukça fazla sayıda bakım kürü, tedavi yöntemi ve piyasada da birbirinden çeşitli ürün bulunmaktadır. Uygun tedavi yöntemleri ile birlikte kişiler oldukça güvenilir bir şekilde bu problemlerini ortadan kaldırabilmektedir. Sivilceli bir cilt üzerine yapılan her makyaj, sivilce problemlerini geçici olarak kapatabilmektedir. Fakat bu durum karşısında da, kişiler istedikleri kusursuz makyaj görünümünü elde edememektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da çok fazla sayıda kişi, sivilce problemlerine karşı kendisine en uygun yöntemi tercih etmekte ve düzenli bir şekilde de uygulamaya devam etmektedir.

 

Sivilce İzlerine Yönelik Doğal Bitkiler

 Sivilce-izleri-tedavisi

                Sivilce izleri, kadınların doğal güzelliğini gölgede bırakabilmektedir. Bu sebepten dolayı da sürekli olarak bu izlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler denenmektedir. Sivilce izlerine yönelik doğal bitkiler, bu kapsamda son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Kişiler tarafından denenen ve büyük bir beğeni ile birçok kişiye önerilen bu bitkiler ise şöyledir;

 

Hint defnesi yağı: Hint defnesi yağının içerisinde bulunan anti mikrobiyel maddelerden dolayı, sivilce izleri üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

 

Nane: nane, içerisindeki ferahlatıcı özelliği ve sivilce izleri üzerinde iyileştirici özelliğinden dolayı son derece büyük bir yaygınlık ile kullanılmaya devam etmektedir.

 

Lavanta: orijinal limon suyu ile lavantanın karışımından elde edilen maske, sivilce izleri üzerinde oldukça etkilidir.

lavantanin-sivilcelere-faydasi

Yalancı tespih ağacı: çok fazla bilinmemesine karşın yalancı tespih ağacı sivilce izleri başta olmak üzere her türlü cilt problemlerine son derece iyi gelmektedir.

 

Sarımsak: doğal antibiyotik olarak da bilinen sarımsağın, bir dişinin sivilce izleri ya da iltihaplı sivilcenin üzerine çok bastırmadan uygulanması halinde kısa sürede büyük etkileri bulunmaktadır.

 

Sivilce izleri ile başa çıkma konusunda her geçen gün yeni bir ürün ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından kullanılan ve kullanan kişilerin birçoğu tarafından da son derece olumlu geri dönüşler alan kükürt sabunu, sürekli olarak yaygınlaşmaya da devam etmektedir. Son yıllarda büyük bir popülariteye ulaşmış olsa da, kükürt sabunu çok eski tarihlerden itibaren bakteri yok etme özelliğine sahip olmasından dolayı yaygınlık ile kullanılan bir ürün olmaktaydı.

kukurtlu-sabunun-faydalari

 

Günümüzde de hemen her marka tarafından kükürt sabunu üretilmeye başlamış ve piyasaya sunulmaya da devam edilmiştir. Kokusunun yok denecek kadar az olması sebebi ile kişilere herhangi bir koku hassasiyeti yaratmadan büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Kükürt sabunun kullanım şekli de son derece basit olmaktadır. Sabah akşam günde iki kez kullanılmalıdır. Kişiler sabah kalktıklarında yüzlerini bu sabun ile yıkayabilir ve ardından da nemlendirici kremleri ile ciltlerini nemlendirebilirler. Gece yatmadan önce de cildi temizlemek amacı ile büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Kükürt sabunu, gözenekleri son derece etkili bir şekilde temizlemekte ve sivilce oluşumunu engellediği gibi var olan sivilceleri de oldukça başarılı bir şekilde kurutabilmektedir. Herhangi bir tedavi yöntemi olmamak ile birlikte ilk sonuçları da düzenli kullanım ile birlikte iki ya da üç hafta sonrasında görülmeye başlanabilmektedir.

Sivilceli ciltler için bakım önerileri adlı yazımızı okumak isterseniz, linke tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir