SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN DOĞAL GÜL SUYU MUCİZESİ

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN DOĞAL GÜL SUYU MUCİZESİ

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN DOĞAL GÜL SUYU MUCİZESİ

Doğal gül suyu, yüzyıllar önce keşfedilen mucizevi bir cilt bakım ürünüdür. Yapısında bulunan hoş kokulu aroması ile yeri geldiğinde parfüm yerine de kullanıldığı olmuştur. Ancak doğanın bize sunduğu mucizevi bir bitki olan gül pek çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Gül suyunun cilt için kullanımı nemlendirme ve cilt temizliği içindir. Özellikle makyaj temizliği sonrasında ciltte kalan makyaj artıklarının arındırılması için birebir olan bir üründür. Gözeneklere nüfus ederek temizlenmelerini gerçekleştirir. Cilt dediğimiz zaman aklımıza sadece yüz bölgemiz gelmemektedir. Duş sonrası açılan gözeneklerin temizlenmesi ve cildin nemlenmesi için tüm vücudunuza masaj yaparak yedirebilirsiniz. Vücudunuzda hızlanan kan dolaşımı sayesinde cildiniz daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşacaktır. Yazın buzdolabında muhafaza edeceğiniz doğal gül suyu ile ihtiyacınız olan ferahlığı sağlayabilirsiniz.

Ciltte sivilce oluşumu nasıl gerçekleşir?

Genellikle bayanlarda oluşumu daha fazla görülen sivilceler ergenlik dönemi ve adet dönemi gibi hormonal değişikliklerin yaşandığı dönemlerde daha fazla görülse de yıllarca geçmeyen kalıcı sivilceler de görülmektedir. Öz güveni düşüren ve psikolojik olarak oldukça kötü hissettiren bir görünüme sebep olurlar. Oluşan kızarıklık ve şişlikler görüntüyü bozması dışında çeşitli acılara da sebep olmaktadır. Dönemsel olarak oluşan sivilceler bol su tüketimi ve sağlıklı beslenme ile kısa süre de iyileşirler. Ancak uzun süreli sivilcelerde çeşitli önlemler almak gerekmektedir. Bakım kürleri, çeşitli maskeler vs kullanmak gerekmektedir. Sivilceler, derideki yoğun yağ bölgelerinde görülmektedir. Ciltteki yağ kanallarının tıkanması ile beraber oluşan mikrobik faaliyetler sivilce oluşumunu gerçekleştirir.

Doğal gül suyu sivilcelere nasıl etki gösterir?

Doğal gül suyunun sağlığa faydalı pek çok etkisi bulunmaktadır. İltihap sökücü ve rahatlatıcı etkisi ile cilt yorgunluğunu azaltıcı etkisi vardır. Uzun bir günün ardından yüzünüze gül suyu ile masaj yaparak dinlendirebilirsiniz. Göz altlarınızda oluşan yorgunluk belirtilerini de azaltmaktadır. İçeriğinde C vitamini oranı oldukça fazladır. Sivilceler üzerinde etkili olmasının sebebi antibakteriyel özelliğidir. Düzenli olarak gül suyu ile cilt temizliğinizi gerçekleştirirseniz bir süre sonra sivilcelerinizin azaldığını görebilirsiniz. Gözenekleri temizleyip siyah noktalardan ve fazla yağdan arındırdığı için yeni sivilce oluşumunu da engeller. Gül suyu ile bir maske hazırlamak isterseniz birkaç malzeme ile bunu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar doğal gül suyu, bir çay kaşığı bebek pudrası, birkaç damla limon. Bir çorba kaşığı doğal gül suyunun içerisine bir çay kaşığı pudrayı ve birkaç damla limonu ilave ederek maskenizi hazırlayın. Yüzünüze ve boyun bölgenize uyguladığınız maskeyi yarım saat bekletip durulayın yüzünüzün yumuşacık olduğunu göreceksiniz. 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir