SİYAH NOKTALARDAN KURTULMA YOLLARI

Cilt Bakım

SİYAH NOKTALARDAN KURTULMA YOLLARI

Pürüzsüz, sorunsuz ve tabi ki de siyah noktasız bir cilt hangi kadının hayali değildir ki? Siyah noktalar birçok sebep ile ortaya çıkabildiği gibi yine birçok yöntem ile ortadan kaldırabilir. Gözeneklerin açılması en önemli nedenlerinden biri olduğu gibi gözenekleri yeniden küçültmek ise bu problemin ortadan kalkmasını sağlayabiliyor. Kadınlar için güzel görünmenin önemi hiç tartışmasız ki çok büyük. Yapılan makyajın dahi kapatamadığı siyah noktaların giderilmesi ise büyük bir öneme sahiptir.

Siyah-Nokta-icin-limonsuyu-Maskesi

Her kadın çok daha güzel bir görünüme kavuşmak ister. Bu nedenle de yapılan her türlü bakım maskeleri ve doğal besinler siyah noktaların görünümünü çok daha iyi bir konuma getirebiliyor. Bu gibi nedenlerden dolayı da düzenli periyotlar ile siyah noktalardan kurtulma yolları sürekli olarak biz kadınlar tarafından denenmeye devam etmektedir. Düzenli uygulamalar ile birlikte son derece can sıkan bu cilt probleminden kurtulabilmek oldukça mümkündür. Böylelikle bu yöntemler ile birlikte cildimiz çok daha pürüzsüz bir hal alabilirken aynı zamanda daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmektedir.

siyah-nokta-tedavisi

Siyah Noktaların Oluşma Sebepleri

Cilt üzerinde meydana gelen siyah noktalar, kadınların sürekli olarak savaş verdikleri bir konudur. Siyah nokta oluşma sebepleri oldukça farklı olmakta ve bu sebeple de kadınların bu sebepler üzerinde yoğunlaşması da gerekmektedir.

  • Cildin yeteri kadar temizlenmemesi sonucunda gözenekler tıkanır ve siyah noktaların oluşması gözlemlenir.
  • Güneş ışınlarına korumasız bir şekilde çıkıldığında özellikle de yüz bölgesinde siyah noktalar oluşabilir.
  • Kadınlarda adet düzensizliği ya da hormonal problemler siyah noktaların bir diğer nedenlerinden birisidir.
  • Siyah noktaların oluşma sebepleri arasında yer alan diğer neden ise yanlış kozmetik ürünü seçimidir.

siyah-noktalardan-kurtulmak-icin-maskeler

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

  • 1 tatlı kaşığı karbonat ve suyu hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı siyah noktalarınıza uygulayın ve 5 dakika sonra durulayın.
  • Dilimlenmiş olan domatesi cildinize sürdüğünüzde cildinizde siyah noktaların azalacağını görebilirsiniz.
  • Portakal yenildiğinde ne kadar faydalı ise kabuğunu siyah noktalı bölgelere uygulamanız da oldukça faydalı olabilmektedir.
  • 1 tatlı kaşığı limon suyunu ve yine aynı ölçekteki toz şekeri karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.