TARÇIN İLE YÜZ MASKESİ

TARÇIN İLE YÜZ MASKESİ

TARÇIN İLE YÜZ MASKESİ

Kokusu ve tadı hemen herkes tarafından büyük bir beğeni gören tarçın, aslında birçok güzellik maskesinde de kullandığımız bir üründür. En büyük hayallerinden birinin güzellik olduğu kadınlar için yüz maskesi uygulamak ve hazırlamak son derece keyifli bir hal alıyor. Güzellik uzmanlarının da hemen her maske tarifinde kullanmak istedikleri tarçın ile yüz maskesi, birbirinden farklı sorunların bir numaraları ilacı olma yolunda emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor.

 

tarçın-maskesi-nasıl-hazırlanır

Her geçen gün daha fazla sayıda kadın tarafından da uygulanmaya başlanan bu efsane maske, oldukça hızlı bir şekilde hazırlanması ile de gönüllerimizi almaya devam ediyor. Biz kadınlar için en önemli şey yüzümüzde sivilce, sivilce izi, güneş lekesi ya da siyah noktanın olmamasıdır. Bu istek ise tarçınla yüz maskesi sayesinde oldukça başarılı bir şekilde karşılanıyor.

tarçın-maskesi

Bu nedenle de çok fazla sayıda kadın, bu maskeyi düzenli olarak kullanmakta ve etkilerini uzun süre yaşamaya devam ediyor. Sağlıklı ve parlayan bir cilde ulaşmanın en etkili basamaklarından biri haline gelen bu etkili maske biz kadınların gözde bakım sırları arasında yerini alıyor.

Tarçın Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

Sürüldüğü andan itibaren etkisini göstermeye başlayan bu muhteşem yüz maskesi, kadınların en beğendiği maske tarifleri arasında yer almaktadır. Tarçın maskesi için gerekli olan malzemeler ise oldukça kolay bulunabilir olup şöyledir:

  • 2 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 2 yemek kaşığı ılık bal

bakımlı-bir-cilt-icin-tarçın-maskesi

Tarçınla Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Belirtilen miktarlarda tarçın ve bal cam bir kâsede çay kaşığı yardımı ile karıştırılır. Hazırlanan bu efsanevi maske cilde ince bir tabaka şeklinde sürülür. Karışımın koyu bir kıvam alması ve ciltten akmaması için yaklaşık birkaç dakika karıştırılması oldukça uygundur.

tarçının-cilde-faydası

Özellikle sivilcelere olan etkisi ile gönüllerimizi fetheden tarçınla yüz maskesi hazırlanışı son derece basit olduğundan haftada bir kez kullanılması cildin daha parlak ve temiz olmasını sağlıyor. Kullanan kişilerde herhangi bir yan etki yaratmasa da, olağandışı bir durum ile karşı karşıya kalmamak açısından öncelikle cilt üzerinde küçük bir bölgede deneme yapmakta büyük bir fayda bulunmaktadır.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir