TEN RENGİNE GÖRE SAÇ RENGİ SEÇİMİ

TEN RENGİNE GÖRE SAÇ RENGİ SEÇİMİ

TEN RENGİNE GÖRE SAÇ RENGİ SEÇİMİ

ten-rengine-gore-sac-rengi-secimiSaçlarınız çok sağlıklı uzun ya da kısa ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir şeyler eksikse ve hollywood ünlülerine gıpta ile bakıyorsanız. Muhtemelen sorun saç renginizin ten renginize uymamasıyla ilgili. Ten rengine göre saç rengi seçimi çok önemlidir hem sahip olduğunuz saçın modelini daha çok belli edebilir ya da modeli söndürebilir, sizi daha genç gösterebildiği gibi daha yaşlı da gösterebilir.

Her şey doğru bile olsa saç rengi sizi baskılayabilir. Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi öncelikle ten renginizi bulmalı, daha sonra saç renginizi belirlemelisiniz. Bunun için ise yöntem çok basit bir parça gümüş ve bir parça altını suratınıza yaklaştırın hangisi cildinizi daha iyi gösterdiyse cilt tipiniz odur. Gümüşse cildiniz soğuk altınsa sıcak bir temel tona sahiptir.Cilt tipinizi belirledikten sonra tek tek saç renklerine ve saç renklerinin katmanlarına göre saçınızı boyayabilirsiniz.

Ten rengine göre saç rengi seçiminde dikkat edilecek hususlar;

Açık ton için sarı saç rengi

Altın çilek ya da hafif sarışın için tercih etmelisiniz. Beyaz tenli olduğunuz için yüzünüze bir sıcaklık biraz da renk eklemeniz gerekecektir.  beyaz, kül ve Kızıl tonlarından uzak durun.

Orta ton için sarı saç rengisac-renk-tonları

Derin onu için daha fazla renk olduğundan, saçına daha fazla renk ekleyebilirsiniz. Bej-sarışın ya da hatta hafif sarışın bir altın rengi, çok güzel durabilir. Cildini için bazı sıcak tonları deneyebilirsiniz . Soluk küllü veya turuncu tabanlı renkler daha iyi gösterir.

Karamel veya altın renkler size yakışabilir. Doğal cilt renginizle alakasız çok fazla beyaz, platin veya turuncu tonlardan kaçınmalısınız.

Güneş saç renginizi etkiler, bu sebeple ne kadar burada yazılanlara uygun saç rengi belirlerseniz belirleyin, mutlaka güneşin saçınızda yapacağı gölgeleri hesaba katmalısınız.

Kahverengi saç rengi hafif ton için

Doğal ten renginize uygun orta kahverengi bir renk seçip bunun arasına çilek rengi sarılar ışıltılar katmak hem daha hacimli daha sportif bir hava katacaktır.

Kahverengi saç rengi ton orta için

Burada daha fazla çok yönlülük var ve bir karamel tonunu daha açık veya daha koyu bir tonla zenginleştirerek  kumral renge  doğru gidebilirsiniz. Sadece saç renginizi tarafsız tutmalısınız ve (siyahımsı) çok sıcak veya çok soğuk (sarışın) renklere gitmemelisiniz.

Kahverengi saç rengi koyu ton için

Kahverengi saç rengi koyu tonlardaki cilt rengi için en doğal görünen renklerden biridir. Zahmetsiz ve kalıcıdır. İsterseniz derin kahverengi tonlarına kırmızı tonları ile dengeleyebilirsiniz.

Koyu kahverengi, cildinizin rengine ek olarak, neredeyse siyah bir gölge seçin. Sadece  kızıl-siyah renk tonundan kaçının.

Burada verdiğimiz bilgiler genel saç renkleri olup herkes için en genel algıyı yaratma amaçlıdır. En iyi sonuca güvendiğiniz bir saç stilistine giderek ulaşabilirsiniz. Bu sırada sadece saç rengi değil alt tonların gücünü de unutmayın.

 ten-rengine-gore-sac-rengi

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir