Tırnak Sertleştirici Bakım Kürü

Tırnak Sertleştirici Bakım Kürü

İnsanların birçoğunun tırnakları çok kırılgan ve zayıftır. Bu zayıf tırnaklar herhangi bir darbe aldıktan sonra kırılırlar ve uzaması da güçleşir. Yüz kadar el bakımına da gereken önemin verilmesi gereklidir. Ellerin bakımını sağlayabilecek birçok ürün piyasada bulunmaktadır, ancak size tarifini vereceğimiz evde hazırlanan tırnak sertleştirici bakım kürünü kullandıktan sonra piyasadaki pahalı ve zararlı ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Evde hazırlayacağınız bu kolay tarif ile tırnak bakımınızı kolaylıkla yapabileceksiniz. Aslında tırnakların güçsüz ve zayıf olmasının nedeni; sağlıksız beslenme ve vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Tırnakların geç uzaması, uzadığında da çabucak kırılması tırnakların yapısının çok güçsüz olduğuna işarettir. Peki tırnak sertleştirici bakım kürü nasıl hazırlanılır ve neler gereklidir,  size bunu tek tek açıklayacağız.

Tırnak Sertleştirici Kürün Malzemeleri ve Hazırlanışı

İhtiyacınız olan Malzemeler:

  • 4 diş Sarımsak
  • Yarım çay bardağından biraz daha az limon suyu
  • Parlaklaştırıcı renksiz oje
  • E vitamini ( bir adet kapsül şeklinde, eczanelerden bulabilirsiniz)

Hazırlanışı:

Hazırlanışı oldukça rahat ve kolaydır. İlk önce E vitamini kapsülünü, parlaklaştırıcı ojenin içerisine katınız.  Daha sonra 4 diş sarımsağı soyup ılık bir suyun içinde 20 dakika beklettikten sonra ezerek, ojenin içerisine boşaltın. Sarımsak, tırnak bakımında olmazsa olmaz malzemedir. Çünkü sarımsak tırnakları kuvvetlendirerek kırılganlığı azaltmaktadır.  Sonra ki adım ise limon suyunu ojenin içerisine eklemektir. Evde hazırlamış olduğunuz bu basit tırnak sertleştirici bakım kürünü bir ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Videolu Anlatım ile Kürün Hazırlanışı

Bu ve benzeri birçok Kürün hazırlanışı ve uygulanışıyla alakalı yazdığımız yazıları Cilt Bakım kategorisinden takip edebilirsiniz. Bunun dışında aşağıdaki menüyü kullanarakta sitemizde yazılan çeşitli faydalı makalelerden yararlanabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir