TÜRBAN ŞAPKA GİBİ AKSESUARLARI TAKMAK SAÇLARI DÖKERMİ ?

TÜRBAN ŞAPKA GİBİ AKSESUARLARI TAKMAK SAÇLARI DÖKERMİ ?

TÜRBAN ŞAPKA GİBİ AKSESUARLARI TAKMAK SAÇLARI DÖKERMİ ?

Herkesin kendi istediği şekil de istediği şeyleri giyip takabilir. Günümüz de aksesuar olarak şapka takmak artık çok moda. Şapka kıyafetin bir bütünleyicisi olarak gösterilmektedir. Değişik model ve renler de onlarca çeşit bulmak mümkün. Çok sevdiğimiz uzun süreler taktığımız bu aksesuarların size zararı var mıdır.

Halk arasın da türban takmak, şapka takmak saç derisine hava aldırmadığı için saçları döker diye bir düşünce vardır. Ancak bu düşünce çok yanlıştır. Saç deriniz bu gibi şeylerle tıkanmaz. Ancak sadece şöyle bir durum olabilir. Çok sıcak havlar da saçlarınıza iyice örten kafanızı sıkan şapkalar saç derinizin terlemesine neden olur. Bu terleme sonucun da saç kökleriniz tıkanabilir bu nedenle saçlarınız da dökülme meydana gelebilir. Bu gibi durumlar da saçlarınıza evde kolayca hazırlayabileceğiniz bakımlarla tıkanmış saç köklerinizi açabilirsiniz.

Duştan önce saç diplerinize doğal elma sirkesi sürerek 10 dakika bekleyiniz. Daha sonra normal işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Gün için de takacağınız aksesuarlarınızın kafanızı rahat ettirdiğine dikkat ediniz. Saç köklerinizi açmak için doğal elma sirkesi yerine karbonatta kullanabilirsiniz.

Tabi ki de bu durumlar kişiden kişiye yaşa ve cinsiyete göre de değişebilir. İleri yaşlarda ki insanlar da bu gibi durumlar daha çok görülebilir. Saçlarınız da sadece saç aksesuarlarına balı değil herhangi bir olumsuz durumla karşılaştığınız da vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

 

Bu yazıyı paylaş

Comment (1)

  • yüksel özge Yanıtla

    dökülmeyi etkiler diye duymuştum…

    13:25 içinde 14 Mart 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir