Uykudan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımları

Uykudan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımları

Yorucu bir günün sonunda vücudunuzun dinlenmesi gereklidir. Özellikle akşamları cildinizin bakımını gerekli ölçüde sağlamalısınız. Aksi taktirde sarkmış, kuru bir cilt görünümüne sahip olursunuz. Sağlıklı ve güzel bir cilt için günlük bakımlarınıza özen gösteriniz.

  • Yüzünüzü yatmadan önce yıkayın. Yapılan araştırmalara göre yüz yıkama ürünlerinin akşam uyumadan önce kullanılması gerekilir. Sabah uyandığınızda tek yapmanız gereken yüzünüzü bol su ile yıkamaktır. Bütün kirlerden arınmış olan yüzünüzün daha bebeksi ve canlı bir görünümde olduğunu fark edeceksiniz.
  • Uyumadan önce cildinize nemlendiriciler ile bakım yapın. Yatmadan önce cildiniz nemlendirici kullanırsanız sabah pürüzsüz ve yumuşak bir ciltle uyanırsınız. Vücudunuzun diğer kısımlarını da nemlendirmeyi unutmayınız. Her gün bu işlemi yapmak zaman aldığı için yapılacak işleri günlere bölerek de yapabilirsiniz.
  • Uyku Maskesi kullanın. Uyumadan önce maskenizi hazırlayarak yüzünüze sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.
  • Kaş ve kirpiklerinize de gerekli bakımı yapın. Hint Yağı, badem yağı ve besleyici serumlarla Kirpik ve kaşlarınızın bakımını yapabilirsiniz. Oldukça etkilidirtek yapmanız gereken yatmadan önce bunları düzenli uygulamak.
  • Dudak bakımını da yapmadan önce yapabilirsiniz. Yapılması gereken şey çok basit, dudaklarınız için evde peeling hazırlayacaksınız. Sadece şeker ve birazda bal ile bu peelingi hazırlayabilirsiniz. Uyumadan önce bu karışımı dudaklarınıza sürün ve öyle yatın. Sabah kalktığınızda nemli ve pürüzsüz dudaklarınıza kavuşursunuz. Hiçbir ruja sürmeye gerek olmaksızın doğal dudaklarınızla da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bundan önceki makalemizde “elma sirkesi ile cilt bakimi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını sizler için paylaştık. Birbirinden farklı cilt bakımı önerileri için “cilt bakım” kategorimize göz atmayı unutmayın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir