Üzüm Çekirdeği Yağı Sabunu Üzümlü Sabun

Üzüm Çekirdeği Yağı Sabunu Üzümlü Sabun

Üzüm Çekirdeği Yağı Sabunu Üzümlü Sabun

üzüm çekirdeği yağı sabunu

Cilt için Üzüm Çekirdeği Yağılı Sabunnun Faydaları

1.. Akne tedavi

Üzüm çekirdeği yağı,  antioksidan maddeleri ve anti-inflamatuar özellikleri içerir. Bu sayede akne tedavisi için bire birdir. Üzüm çekirdeği yağı ayrıca cilt sağlığını teşvik etmek için linoleik asit içerir.

2.. Cilt sıkılaştırıcı olarak

Üzüm çekirdeği yağı  sivilceye neden olan tıkanıklığı engelleyerek, cildi sıkılaştırır ve gözenekleri sıkılaştırıcı niteliğe de sahiptir. Yağlı ciltler için, özellikle bu  yağ önerilir.

3.. Gözler altında ki mor halkalar için etkileri

Mor halkalardan birçok yetişkin için sorun yaratır.ve bazen çocukluk yaşların da bile bu sorunla karşılaşılabilir. Bu hastalığı tedavi edici bir çok ürün vardır. Ancak bu ürünlerin pek çoğu  sert kimyasallar içerir. Birkaç hafta boyunca her gün göz altlarınıza masaj yaparak üzüm çekirdeği yağını sürün yakın zaman da koyu halkalarınızın azaldığını göreceksiniz.

4. Nemlendirici

Üzüm çekirdeği yağı çok hafif bir yağdır. Hassas cilde sahip olanlar tarafından bile rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıldığın da gözenekleri tıkamaz  mükemmel bir nemlendirici olarak çalışır. Yağ aynı zamanda ufak sıyrıklarla veya sivilce gibi sorunların, iyileşmesini hızlandırmak yardımcı olur.

5.. Yaşlanma belirtilerin de

İnce çizgiler ve kırışıklıklar üzüm çekirdeği yağının, günlük olarak kullanılmasıyla kontrol altına alınabilir.Cildin esnekliği arttırır. Yaşlanma belirtilerini hafifletir cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

Cilt için Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanır

Birçok kişi temelde yumuşatıcı özellikleri için, üzüm çekirdeği yağını kullanır. Bu yağ, dudak kremi, kremleri, nemlendiriciler, ve losyonlar gibi kozmetik bir yelpazede bulunabilir. Hatta birçok saç bakım ürünleri bu yağı içerir. Eğer saç büyümesini teşvik etmek için üzüm çekirdeği yağı kullanabilirsiniz ve pürüzsüz ve yumuşak saçlara sahip olursunuz. Antioksidan özelliği nedeniyle, üzüm çekirdeği yağı serbest radikallerin yol açtığı hasarı en aza indirerek cilt yaşlanmasını geciktirir. Üzüm çekirdeği yağı ayrıca güneş hasarına karşı koruma sağlayabilir. Bu özellikleri sayesin de büzücü ve sıkılaştırıcı etki yapar.

Üzüm çekirdeği yağında bulunan linoleik asit akne, dermatit ve egzama gibi cilt hastalıkların da çok yararlıdır. Linoleikasit  cildi yatıştırır ve besler cilt ve onarımı için yardımcı olur. Öte yandan, içerisinde ki E vitamini, cilt sağlamlaştırır ve düzgün kalmasını sağlar. Üzüm çekirdeği yağı kolayca vücut tarafından emilir, ve aynı zamanda yaşlılık lekeleri, güneş yanığı, kırışıklık ve çatlakları azaltmak için kullanılabilir.

 

Şöyle Üzüm Çekirdeği Yağı niteliklerinin bir kaçı:

  • Kolayca emilir çok hafif yağdır.
  • Yağlı veya akneye eğilimli ciltler için iyidir.
  • Diğer yağlardan daha kısa bir raf ömrüne sahiptir ve daha küçük miktarlarda kullanılmalıdır.
  • Çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu söylenir.
  • Kuru ve kaşıntılı cildin rahatlamasına yardımcı olur.
  • Açık renkli ve hafif kokuludur.

 

Sabun yapım sürecinin başında toplam yağların % 15 daha  kısa bir raf ömrüne sahiptir.  Üzüm çekirdeği sabunu da üzüm çekirdeği yağının bütün özelliklerini içerir. Üzüm çekirdeği sabunu çocuklar ya da yetişkinler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Saç ve cildiniz için kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir