UZUN SAÇLI KİŞİLERİN AYRI BİR SAÇ BAKIMINA İHTİYAÇLARI VAR MIDIR ?

UZUN SAÇLI KİŞİLERİN AYRI BİR SAÇ BAKIMINA İHTİYAÇLARI VAR MIDIR ?

UZUN SAÇLI KİŞİLERİN AYRI BİR SAÇ BAKIMINA İHTİYAÇLARI VAR MIDIR ?

Saçlarınız ister uzun ister kısa olsun daima bakıma ihtiyaçları vardır. Gün içerisin de güneş ışınları, hava kirliliği, ısıl işlemli ürünler, boya, saç açıcılar, havuz suyu, şampuanlar, saçları tarama, vitamin eksikliği gibi onlarca nedenden dolayı saçlarınız yıpranma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Saçlarınız yıprandığı taktir de saç uzamanız ya tamamen durur ya da yavaşlar.

Saçlarınız belirli bir uzunluğa gelmiş ve düzenli bir şekilde uzuyorsa saçlarınız sağlıklıdır demektir. Tabi bu durumun istisnaları da vardır. Saçları kırıklar dolu kişilerin de saçları uzayabilir ya da saçlarınız uzun ve sağlıklıdır ancak düzenli şekil de saça uygulanan ısıl işlemler, ya da kısa sürede çok tonlu renk değiştiren ısıl işlemler saçlarınızı yıpratabilir. Saçlarınız uzunsa kısa saça göre kuruması ya da en ufak bir şey de dolanması daha kolaydır. Saçlarınız sık sık dolaştığın da düzeltme amacı yaptığınız işlemler saçınıza zarar verir.

Aynı zaman da saçınız uzadıkça gereken vitamin ve besin miktarı da artar. Saçlarınızı düzenli olarak aylık ya da haftalık olarak bakımlar uygulayarak hem uzun hem de son derece sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınız için en uygun organik şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun yanın da saçlarınız için bıttım ya da doğal zeytin yağlı sabun da kullanabilirsiniz. Uzun saçlı kişiler de rastlanılan en yaygın şeylerden biri saç dökülmesidir. Eğer saç dökülmeniz varsa doğal bakım kürleriyle olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Bitkisel Bakım Kürü Öneriler Formüller

3 diş sarımsağın içine 3 tatlı kaşığı hint yağı 3 tatlı kaşığı çörek otu yağı  1 tatlı kaşığı lavanta yağı ekleyin. Bu karşımı hafta da bir saç diplerinize masaj yaparak sürün daha sonra streç film ile saçlarınızı sarın. 1 saat saçınız da bekletin daha sonra kendi saç tipinize en uygun olan bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Malzemeler:

3 diş sarımsak

3 tatlı kaşığı hint yağı

3 tatlı kaşığı çörek otu yağı

1 tatlı kaşığı lavanta yağı

Yukarı da bahsettiğimiz maddelere karşı alerjiniz olup olmadığını anlamak için kullanacağınız ürünleri bileğinizin iç kısmına sürün 15 dakika bekleyin kızarıklık, yanma, batma, kaşıntı gibi etkiler görmediğiniz taktir de rahatlıkla maskelerinizi kullanabilirsiniz. Zorunluluğu yoksa ısıl işlemli ürünler kullanmayınız.

Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı olmasını istiyor ancak düzenli olarak gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılayamıyorsanız saçlar için özel olarak üretilmiş hapları kullanabilirsiniz. Ancak bu tarz hapları kullanmadan önce doktorunuzun önereceği ürünleri tercih etmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuz da istenmeyen tüylenmelerle karşılaşabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz çok kolay maskelerle hem saçlarınızın daha parlak olmasını hem de yıpranmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin her ev de bulunabilen 2 yumurtanın sarısına 10 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyin. Bu karşımı tüm saçınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat saçınız da bekletin. Daha sonra kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın. Bu maske saçınızı yumuşacık yapacak aynı zaman da ışıldamasını sağlayacaktır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir