Vanilya Yağı Sabunu Vanilyalı Sabun

Vanilya Yağı Sabunu Vanilyalı Sabun

Vanilya Yağı Sabunu Vanilyalı Sabun

vanilya yağı sabunu faydaları

Vanilya uçucu yağı tıbbi özellikleri çok olan şifalı bir yağdır. Bu yağ şifa getirmenin yanın da vücudun hayati fonksiyonlarını düzene sokar. Vanilyadan gelen koku  ferahlatıcı ve farklı bir kokudur ve antidepresan özelliği vardır. Aslında, insanlar tarafından yemeğin içine zengin bir lezzet ve aroma verdiği için mutfak uygulamalarında kullanılan bir özdür. Kokusu öylesine hoştur ki zihninizi boşaltırve herhangi bir stres duygularını azaltıcı ve rahatlatıcıdır.

Depresif hissettiğiniz de ya da sıkıntı yaşadığınız da, vanilya uçucu yağını koklayabilir ya da alkolle karıştırarak oda kokusu olarak da kullanabilirsiniz. Aroma ve antidepresan özellikleri kan dolaşımına girmeye başladığın da, depresyon için herhangi bir belirti olarak kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Bir süre sonra, ruhunuzuferahlatır ve rahatlatır. Vanilya yağı kişinin yaşı, stres ve depresyon, gibi bir çok olumsuz etkiyle mücadelede eder.

Doğal Antioksidan 

Vanilyanın doğal bir antioksidan olduğunu çok az kişi bilmektedir. Bu yağ vücudunuzun uygun fonksiyonlar da çalışmasını ve sağlıklı refah olması için gereken en önemli maddelerden biridir . Antioksidan özelliği sayesin de  sağlıksız yaşam tarzının bir sonucu olarak vücudun içinde biriken serbest radikalleri veya zararlı toksinleri, ortadan kaldırmaktadır.Normal vücut fonksiyonlarını etkilemeye başlar ve zamanla vücutta biriken toksinleri dışarı atar. Bazı durumlarda, bağışıklık sistemi etkilenir. Hastalıkların yaygın nedenlerini önlemek için vücudun gücünü arttırır vanilla uçucu yağı bu nedenle serbest radikallerin etkinliğini nötralize eder ve onları tamamen ortadan kaldırarak vücuda doğal antioksidanları tanıtır. Antioksidanların yardımı ile, vücudun kendini tamir etmesini ve bazı hastalıklara karşı bağışıklık geliştirmesi için vücudun yeteneğini artırabilir.

Sakinleştirici ve yatıştırıcı özellikleri

Vanilya uçucu yağı bu özelliği sayesin de, tüm vücut sistemleri boyunca dengesini korur. Bu nedenle, dolaşım, sinir, solunum, sindirim, boşaltım sistemi dahil tüm organ sistemleri arasında uygun işlevi düzenlemek açısından yararlıdır. Sedatif etkisi ile, uzun vadede vücudunuza zarar verebilecek hiperaktivite ve muharebe inflamasyonu azaltır.

Vanilla Esansiyel Yağının Faydalı Özellikleri

Vanilya uçucu yağının bilinen diğer bazı yararlı özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, kısaca aşağıda listelenmiş ve açıklanmıştır:

Rahatlatıcı : Aromaterapide vanilya esansiyel yağının kullanımı, sinir ve beyin hücrelerini yatıştırmaya yardımcı olur.Bu nedenle kronik stres, uykusuzluk, anksiyete, kronik yorgunluk ve huzursuzluk içinaromaterapi tedavisi için ideal bir seçimdir.

Antikarsinojenik  Bu özellik vücudun içinde biriken zararlı toksinlerden kurtulmak için, antioksidanlar ile birlikte, önemli bir özelliktir. Bu nedenle hücreleri düzeltmek ve doku hasarını, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve ortak türleri kanserle mücadele de yardımcı olabilir.

Ateş düşürücü ilaçolarak :  Vanilya yağı  ateş belirtilerine  yol açabilecek enfeksiyonla mücadelede eder.

Afrodizyak: Vanilla uçucu yağı da libido, iktidarsızlık, erektildisfonksiyon ve cinsel soğukluk kaybı gibi cinsel sağlık sorunları geniş bir yelpazede kullanılabilir

Vanilya sabunu yukarı da sıraladığımız vanilya yağının tüm özelliklerine sahiptir. Vanilya sabunu cildinize ve saçınıza fayda sağladığı gibi aynı zaman da cildinizi de temizler. Vanilya sabununu kendiniz için ya da çocuğunuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vanilya sabunu sizi rahatlatacak daha sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir