YAĞLI CİLTELER İÇİN DOĞAL MASKELER 2013

YAĞLI CİLTELER İÇİN DOĞAL MASKELER 2013

YAĞLI CİLTELER İÇİN DOĞAL MASKELER 2013

yagli-cilteler-icin-dogal-maskeler-2013

Yağlı ciltler için doğal maskeler

Üç çeşit cilt vardır. Yağlı, kuru ve karma cilt. Sizin cildiniz bunlardan hangisi? Yağlı bir cildiniz varsa ve bu siyah nokta sivilce gibi sorunlara yol açıyorsa cildinizin yağ dengesini düzenlemek için çeşitli maskeler kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için doğal maskeler konusunda en etkilisi garlex yosun kil maskesidir. Çünkü garlex yosun kil maskesi içeriğindeki tatlı su yosunu, kil, salyangoz ve volkanik kil ile cildinizdeki fazla yağı emerek sizi bu dertten kurtarır. Üstelik bunu yaparken cildinizin nem kaybetmesini kuru ve sert bir hal almasını da engeller.  Fazla yağı yok ederken gerekli nemi vererek yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin yağ dengesini düzenlediği için siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engeller. Yurt dışına da gönderilen garlex yosun kil maskesini kullanan müşterileri oldukça memnundur. Sizde artık hayalimdeki gibi bir cilt istiyorum diyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Yaklaşık 5 hafta düzenli olarak kullanmanız yeterlidir üstelik her gün değil haftada sadece 2 kez.

Yağlı ciltler için doğal maskeler oldukça çeşitlidir. Bunlardan size en uygununu seçebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz birkaç maske tarifini deneyerek sorununuza çözüm üretebilirsiniz. İlk olarak limon maskesinden bahsedelim.  Limonun sıkılaştırıcı etkisinden, yağlı ciltlerin sorunlarından biri olan genişlemiş gözeneklerde sıkılaşır. Bunun için 2 adet limon kabuğunu 3 çorba kaşığı suyun içinde 5 dakika bekletin. Daha sonra robot yardımıyla püre haline getirin ve temiz olan cildinize sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bunun dışında farklı bir limon maskesi ise şöyledir. Bir kaşık bal bir kalık limon suyu ve kıvamını koruyacak kadar da sütü karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze sürün. Biraz kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu karışım cildinizin yağ dengesini düzenler. Eğer cildiniz çok yağlı ise haftada bir kez, hafif yağlı ise 2 haftada bir kez kullanabilirsiniz. Vereceğimiz diğer bir maske tarifi de yulaf maskesidir. 1 kahve fincanı yulaf ununun içine gülsuyu ekleyerek macun kıvamına getirin. Karışımın yumuşak olmasına özen gösterin. Bu karışımı yüzünüze sürerek 15 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

[bitkisel yağlı cilt maskesi, boyun lekeleri için krem salyangoz ve kil kremi sarımsak cildimizi sarımsak kremi üzüm çekirdeği yağı mimik kırışıklık yağlı ciltler için en iyi maske hangisi yağlı ciltlere doğal bitkisel maske yosun çamur maskesi kullanımı yosun maskesinin faydaları yosun özü ne için yararları yosunlu volkanik kil maskesi hangi ciltler]

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir