YAĞLI SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLEN MASKELER REÇETELER

YAĞLI SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLEN MASKELER REÇETELER

YAĞLI SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLEN MASKELER REÇETELER

yagli-saclar-icin-evde-maskelerSaçlarınızı düzenli olarak yıkamanıza bakımlarını yapmanıza rağmen saçlarınız kısa sürede yağlı sönük cansızgözükebilir. Bu durum yağlı saçlara sahip olduğunuzun habercisidir.

Kalıtım, adet döngüsündeki hormonal dalgalanmalar, androjenik hormonlar aşırı yağlanmanın sebepleri arasında olabilir.Yağlı saç kafa derisi bezlerinin aşırı miktarda yağ salgılanmasıyla oluşur.Bazı durumlarda saçta kalan fazla şampuan artığı da yağlanmaya sebep olabilir.

Eğer yağlı saçlarınız varsa, burada yardımcı olabilecek birkaç doğal ev ilaçı vardır.

EVDE YAPILABİLEN MASKELER

Limon Suyu
Limon suyu hayati vitaminleri ve sağlıklı saçlar için teşvik mineralleri içermesinden değil , aynı zamanda aşırı yağlılık uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Küçük bir limon suyunu sıkın, bir bardak su ile sulandırın iyice karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Birkaç dakika bekletin ve sonra ılık su ve yumuşak bir şampuan ile yıkayın. Limon suyu da saçınızda şampuan birikiminden kurtulmanın etkili bir yoludur.

Çay ile durulayın
Çay tanik asit denilen bir büzücü madde içerir; bu gözenekleri sıkarak kafa derisi üzerinde aşırı yağ oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Ilık suya bir çay poşeti batırın ve kafa derisi için çayı uygulayın.Birkaç dakika bekletin ve sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.

Karbonat reçete
Son derece seyreltilmiş formda kullanıldığında, kabartma tozu saç yağlılığını frenlemeye için yardımcı olabilir. Bir litre su içine kabartma tozu yaklaşık 2-3 tatlı kaşığı karıştırın. Saça uygulayın ve 20 dakika bekletin, sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.

Elma sirkesi kürü
Elma sirkesi, aynı zamanda saç üzerinde yağ birikimini azaltmaya yardımcı olan bir büzücü etkisi vardır. Bir litre elma sirkesini dörtte biri fincan su ile hakkında sulandırın; bir sprey şişesinin içine bu sıvıyı dökün ve saçınıza püskürtün. Birkaç dakika bekletin ve daha sonra bazı ılık su ile sirkeyi yıkayın.

Kına ve Yumurta maskesi
Bir yumurta kırın , bir kaseye içeriğini boşaltmak ve kına tozu yaklaşık 3 yemek kaşığı karıştırın. Bal 1 yemek kaşığı ve zeytinyağı 2 yemek kaşığı ekleyin ve homojenize olması içinnu biraz sıcak su ekleyerek her şeyi birlikte karıştırın. Saça bu uygulayın; yaklaşık 2 saat kadar bekletin ve daha sonra tamamen yumuşak bir şampuan ile saçınızı e yıkayın.

YAĞLI SAÇLARA EVDE YAPILAN MASKELERyagli-saclara-evde-kurler

Ev yapımı Şampuan
Genellikle, yağlı saç da tamamen yıkanmış olmasınaraağmenşapuan kalıntısıyla, yağlı ve mat bir görünüme sahip olabilir. Bu gibi durumlarda, en iyi seçenek hafif bir şampuan kullanın veya arkasında herhangi bir yağlılık bırakmadan saçınızı temizlemeyin. Alternatif olarak, bir çorba kaşığıaloevera jel ile bir çay kaşığı limon suyu karıştırılarak evde kendi şampuanınızı yapabiliriz. Buzdolabı içinde saklayarak, bu şampuan yaklaşık bir hafta boyunca kullanılır durumda kalacaktır
Yağlı saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının onun yerine kuru şampuan kullanın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir