Yara İzleri İçin Bitkisel Yağların Kullanımı

Yara İzleri İçin Bitkisel Yağların Kullanımı

Yara İzleri İçin Bitkisel Yağların Kullanımı

yara izleri

Uçucu yağlar ve taşıyıcı yağlar izlerin daha az belirgin olmasına yardımcı olmak ve hızla iyileştirmek için süreci hızlandırmakta yardımcı  olabilir.

Çeşitli temel yağlar herhangi bir yaranın iyileşmesi sürecine yardımcı olabilir. Uçucu yağların yaraları sarma zorunda özelliği veya hücre yenileyici olduğunu unutmayınız.

Uçucu yağlar

Lavanta, Helichrysum, Neroli, Rose, Adaçayı, Niaouli, Biberiye, Cistus veFrankincense cicatrisant vardır. İki düzineden fazla uçucu yağ değişen derecelerde bu özelliğe sahip.

Bunlardan en sık kullanılanları:

Lavanta , bir kez seyreltilmiş, olarak kullanılırsa her türlü yarada kullanılabilir. Bu enfeksiyonla mücadele eder ve yeni hücreler  oluşturmak için vücuda yardımcı olur. Daha hızlı bir yara izinin daha az  iz bırakmasını sağlar, iyileştirebilir.

Helichrysum yeni yaralar etrafında kullanıldığında da morarma mevcutsa, özellikle bu iş  için harika çalışır. Bu, hücrelerin hızlı bir şekilde yeniden  onarımınayardımcıdır, özellikle sinir hücreleri ve ağrı ile yardımcı olacak özellikleri vardır. Çok eski izlerüzerinde  de çalışır, ancak taze olanlarda en iyi çalışır.

YARA TAZE İSE

2 SU BARDAĞI ILIK SU
5 DAMLA LAVANTA YAĞI

su ile yağı karıştırıp taze yaranın üzerine sürün o bölgeyi bu tamponla temizleyin. İstenirse  2-3 damla çay ağacı yağı kullanmakta mikrop oluşmasını önleyerek komple bakım sağlar. Yarayı en başta hafif yapılı bir sabunla temizleyip son dokunuşu bu tamponla yaparak işlemi bitirebilirsiniz.

Mutlaka kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir