YENİ SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİ

YENİ SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİ

YENİ SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİ

Saç dökülmesi çok yaygın bir sorun olmakla birlikte; çözümleri de yaygın nitelikte bulunmaktadır. Saçların dökülmesi uzun bir süre devam ederse bu durum sıkıntılı geçer. Hem daha fazla stres ortamı yaratır hem de acilen çare bulunmaya çalışılır. Yapılan yanlış tercihler saçları daha fazla dökebilir.

Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir ? Tedavi yönteminde doğal kaynaklı ürünler kullanılmalıdır. Önüne geçebilmek için Garlex sarımsaklı şampuan ve saç losyonu iyi bir kurtarıcı olacaktır. Garlex şampuan neden iyi bir şampuandır? Garlex saçın tabakasına zarar vermeden temizler. Bakım esnasında kirli saç üzerindeki yabancı bakterileri güzel bir şekilde bakım yaparak giderir. Buda bize gösterir ki saç tedavisinde doğal içerikli ürünler her zaman daha etkilidir.

Saç dökülmesi tedavi işleminde şampuan ve saç losyonunun yanında yenilen besinlerde büyük önem taşır. Dökülmeyi önleyen bitkilerle bu sorunun önüne geçilir. Bitki karışımları uygulama sonrası bitkisel şampuan olan Garlex ile temizlenmelidir. Saçların dökülmesine neden olan ürünlerden kaçınılmalıdır. Bu ürünler saçlarda geçici parlaklık, dolgunluk ve hacim oluştururken saçları da zaman içerisinde inceltir. Saç incelmesi sorunları beraberinde saç dökülmesini getirir. Bu ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır. Doğal halinde kalan saç daha çabuk uzar ve dökülmez. Kalın telli saçlar dökülmeye karşı daha dayanıklıdır. Kopmayan ve kırılmayan saçlar dökülmeye dirençlidir. Saç dökülmesi daha çok saç kökü ile ilgilidir. Saç kökü temiz olan saçlar daha dayanıklıdır. Buda bize gösteriyor ki dökülmenin önüne geçebilmek için saç dipleri iyi temizlenmelidir.

Saça şapka takmak ve saçları havasız bırakmak da kökleri etkileyen önemli hususlardır. Kökü havasız bırakılan saçlar; saç dökülmesinin tedavisi bitkisel öneriler yöntemlerini engeller. Saçın devamlı havayla etkileşimde olması da saçın kırılıp dökülmesine sebep olur. Bu durumda saça bakım kremi uygulanabilir. Dikkat edilmelidir ki bu kremler saç köklerine sürülmesin. Köklere sürülen bakım kremleri diplerde birikerek dökülmeye neden olur. Herkesin bildiği gibi sağlıklı saçların kökleri de nefes alır. Saç köklerine de vücudumuzun bir organı gibi özen gösterirsek dökülme ve kırılmalara karşı korumuş oluruz. Bitkisel bakım kürleri ve bitkisel şampuan olan Garlex bir arada kullanıldığında büyük ölçüde saç dökülmesi sorunu ortadan kalkar.

Bu yazıyı paylaş

Comments (4)

 • inci akkuş Yanıtla

  çok güzel ürünler

  16:47 içinde 16 Mart 2015
 • şerife Yanıtla

  merhabalar ben ıkı cocuk annesiyim ıkı cocumuda anne sütüyle besledim halıyle vitamin degerlerim düştüğü için sac dökülme sorunum basladi garleks ile tanişmak istiyorum

  17:18 içinde 16 Mart 2015
 • suden Yanıtla

  faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim

  22:07 içinde 16 Mart 2015
 • oğuz akdeniz Yanıtla

  ben mevnun kalmıştım.::)

  01:35 içinde 17 Mart 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir