YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÇÖZÜM MÜ ?

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÇÖZÜM MÜ ?

 YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÇÖZÜM MÜ ?

yipranmis-sac-tedavisi

Şampuan yapısı sodium lauryl sulfate dan oluşan temizleyici bir maddedir. Bir saç tipi için onlarca çeşit bulmak mümkündür. Yıpranmış saçlar için şampuanların faydalarını çözümlemeden önce saçlar nasıl yıpranır neden yıpranır onu ele alalım.

Genellikle kadınların saçları erkeklere göre daha çok yıpranır. Kadınların saçlarını boyaması düzenli olarak saç şekillendirici ürünler kullanması, faydasını yapısını bilmeden onlarca saç bakım ürünü kullanması kadınların saçlarının yıpranmasında ki en büyük etkenlerden biridir.yipranmis-sac-icin-sampuan

Saçlarımızın yıpranmasını istemiyorsak doğru şampuan kullanmalıyız

saç boyama sıklığımızı azaltmalı amonyak içeren boyalardan uzak durmalıyız. Eğer imkanımız varsa organik içerikli boyaları kullanmalıyız.

Saçlarımızı devamlı yüksek ısılı saç şekillendirme ürünleriyle şekil vermek yerine örme, bigudi gibi eski usul yöntemlerle de şekil vermeyi denemeliyiz yada saçlarımızı şekillendirdiğimiz de uzun süre kalıcı olması için saç sabitleyici yada kuru şampuanlar kullanmalıyız.

Her kişinin evinde en az iki çeşit saç bakım ürünün bulunuyor. Birincisi yıpranmış saçlar için şampuan olurken bir diğeri de sıradan temizlik şampuanı olabilir. Peki kullandığımız saç bakım ürünleri ne kadar faydalı acaba fayda sağlama derdine düşerken saçlarımıza daha çok zarar mı veriyoruz. Kullandığınız ürünler silikon yapısındaysa saçlarınız kullanırken muhteşem kullanımı bıraktıktan sonra eski yıpranmış haline döndüğünü görürsünüz. Bunun nedeni silikon yapılı ürünlerin kullanım sırasında saçlardaki yıpranmış çatlakları doldurduğu kullanım kesildiğinde çatlakların eski haline döndüğü gözlemlenmiştir.

Yıpranmış saçlar için hangi şampuanı alacağız?

seçemiyorsanız öncelikle daha  organik içerikli şampuanları denemelisiniz. Aşırı kimyasal madde içeren şampuanlar saçınıza yarardan çok zarar verir.

YIPRANMIŞ SAÇLARA BİTKİSEL ŞAMPUAN HIZLI ÇÖZÜM SUNAR

Şampuanı almadan önce saç tipinizi belirlemelisiniz kuru saçlıysanız daha nem veren ürünleri tercih etmeli yağlı saçlıysanız saç köklerinin tıkanmasını önleyici yağlanmayı önleyici şampuanlara yönelmelisiniz.

Şampuanın sizin saç tipinize uygun olup olmadığını anlamak için en az 1 ay kullanmalısınız. Yıpranmış saçlara sahipseniz bu süre en az üç aydır. yıpranmış saçlar için şampuan çözümdür. yıpranmış saçlar için şampuan ile birlikte doğal losyon ve toniklerin kullanımı da çözüm sağlamaya yardımcı olacaktır.

saclar-neden-yipranir

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir