YLANG YLANG YAĞININ FAYDALARI SAÇ CİLT İÇİN

YLANG YLANG YAĞININ FAYDALARI SAÇ CİLT İÇİN

YLANG YLANG YAĞININ FAYDALARI SAÇ CİLT İÇİN

YLANG YLANG YAĞI SAĞLIĞA SAÇA CİLDE FAYDASI

ylang-ylang-yagi-ylang-ylang-yaginin-faydalariYlang ylang esansiyel yağının antidepresan, mikrop öldürücü, afrodizyak, tansiyon düşürücü, yatıştırıcı ve sakinleştirici gibi özellikleri mevcuttur.

Bu uçucu yağ çok yakın zamana kadar çok bilinmemesine rağmen  şimdilerde televizyonlarda ve kozmetik ürünlerinin tanıtımların da adından çokça söz edilen bir yağ oldu. Çoğu kişi tarafından aromatherapists olarak da kullanılan bu yağ artık günümüzün en bilindik yağlarından biri oldu.

Ylang-ylang esansiyel yağı bilimsel adını taşıyan ylang-ylang ağacının, taze çiçeklerinin buharla damıtma yoluyla elde edilir. Asya ve Endonezya gibi Güney Pasifik Adaları, Filipinler, Java yağmur ormanlarında daha çok bulunur.


Yılang yılang yağı içinde neler var, içeri nedir?

Ylang-ylang uçucu yağının içerisin de, benzil asetat, benzilbenzoatlinalool, kariyofilen, geranil asetat, metil benzoat, p-kresil metil eter  gibi maddeler bulunmaktadır.

Çok hoş ve hassas kokusu nedeniyle aromaterapi tedavilerinde yaygın olarak kullanılır. ile birlikte. Aynı zaman da ylang-ylangesansiyel yağı tıbbi amaçlı olarak da kullanılır.

ylang-ylang-yagi-sac-cilt-icinYlang-ylang Esansiyel Yağının Faydaları

Antidepresan: Ylang-ylang yağının en eski bilinen tıbbi özelliklerinden biridir. Bu  yağdepresyonla savaşır ve bedeni ve ruhu rahatlatır, böylece  üzüntü, stres ve kronik  hastalıkları kişilerden uzak tutar. Ayrıca ruhsağlığı  üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır kişiye neşe ve umut duygularını tetikletir. Şok veya bir kaza sonrası sinir krizi ve akut depresyon geçiren kişiler için de etkili bir tedavi yöntemidir.

Mikrop: Sebore veya seboreik egzama sorunlu yağ bezlerinin neden olduğu korkunç bir hastalıktır.Düzensiz sebum üretimi ve epidermal hücrelerin enfeksiyonu sonucu olarak bu bozukluk ortaya çıkar. Bu, hastalık kişiye hem görsel hem fiziksel acı verir. Bu hastalık kafa derisi, yanaklar, kaşlar ve  saçfoliküllerinde olur. Ylangylangesansiyel yağı bu inflamatuar durumu düzenli kullanım da sebum üretimini düzenliyor ve enfeksiyona savaş açıyor cilt tahrişi ve kızarıklığını azaltıyor.

Antiseptik: Kesiklerde, sıyrıklar da ya da yanık  gibi yaralar yanın da bakteriyel enfeksiyonları da ortadan kaldırır.  Ylang-ylang esansiyel yağı mikrobiyal büyümeyi engeller ve yaraları dezenfekte eder. Ylang-ylang Esansiyel Yağı bakteri, virüs ve mantar enfeksiyonlarını önleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda, yaranın iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

Hipotansif: Bu yağ, kan basıncının düşürülmesi için çok etkili bir maddedir. Yüksek kan basıncı, genç ve yaşlı herkes de olabilir ylangylang esansiyel yağı kan basıncı düşürerek kişide ki sağlık problemlerini çözümler. Aynı zaman da doğal olduğu için kişi de sağlık problemi yaratmaz. Öngörülen miktarlarda alınması durumunda, sağlık üzerinde hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur.

Sedatif:  ylangylang esansiyel yağı  kişi de ki stresi azaltır. Kişiye rahat bir duygu indüklerken bu yağ, sinir rahatsızlıkları, stres, öfke gibi sorunları ortadan kaldırır.

Ylang-ylang Esansiyel Yağı sinir sistemini güçlendiricidir. Bu sinir sistemi düzenler ve onarır. Ayrıca, aynı zamanda sinirler üzerindeki stresi azaltır ve sinir hastalıklarını önler.

Saça nasıl uygulanır? Saça faydaları, Cilde nasıl uygulanır

Ylang-ylang yağı tek başına olmadan saç için diğer faydalı bitkiler ile karıştırılarak kullanılması alınacak sonucun kalitesini doğrudan etkilemektedir. Diğer saç için faydalı bitkiler bölümü olan sayfamızı inceleyerek evde saç maskesi, saç bakım kürü, bitkisel karışımlar hazırlama konusunda bilgiler alabilirsiniz.

ylangylang-esansiyel-yagi

Bu yazıyı paylaş

Comments (2)

  • yüksel özge Yanıtla

    adını çok duyduğum ama bizzat denemediğim bir yağ..denemek lazım aslında bunu da…

    13:14 içinde 14 Mart 2015
  • Emel Akkaya Yanıtla

    Kesinlikle deneyip sonucu burada paylaşacağım

    10:40 içinde 17 Mart 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir