Yumurta Akı Maskesi ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Yumurta Akı Maskesi ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Yumurta Akı Maskesi ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah noktalar özellikle yağlı bir tene sahipseniz en büyük problemlerden biri haline gelir. Yanaklarda ve burun çevresinde oluşan siyah noktalar dış görünüşü olumsuz etkiler ayrıca sağlık açısından da gözenekleri kapattığı için vücudun hava almasını engeller. Siyah noktalardan kurtulmak için sizlere bugün evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve çok etkili olumlu sonuçlar veren yumurta akı maskesinin yapımını ve uygulanışını anlatmaya çalışacağız. Yumurta akı ile cilt bakımı tamamen doğal bir yöntem olduğu için her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Siyah nokta nasıl oluşur?

Yağlı bir cildiniz varsa ya da gerektiği kadar cildinizi temiz tutamıyorsanız açık olan yağ gözeneklerinin oksijenle buluşması sonucu bir reaksiyon gerçekleşir ve hiç istemediğimiz siyah noktalar oluşur. Siyah noktalar oluştuktan sonra açık olması gereken gözenekler kapalı olur ve hava alışverişi yapamaz ya da azalır. Zamanla bu durum cildimizin eski canlılığını yitirmesine sebep olur. Kimse sağlıksız bir cilde sahip olmak istemez bu nedenle aşağıdaki maske tarifini mutlaka cildinize uygulayın.

Yumurta Akı Maskesinin Yapılışı

Yumurta akı maskesi için bize gereken tek malzeme yumurtanın akıdır. Zaten başta da hazırlanışının ve uygulanışının çok kolay olduğundan bahsetmiştim. Öncelikle bir yumurtanın akını sarısından ayırmanız gerekmekte. Ayırdığınız yumurta akını iyice karıştırın. Bu işlemin ardından maskemiz hazır.

Yumurta Akı Maskesinin Uygulanışı

Oluşturduğumuz maskeyi dudaklarımız ve göz çevremizin dışında kalan alana iyice sürün belli bir süre bekledikten sonra (yaklaşık 15 dakika kadar) yüzünüzü iyice yıkayın. Cildinizin yumuşak ve nemli kalabilmesi için güvendiğiniz marka nemlendiriciyi de yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize sürebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesiyle Siyah Noktalardan Kurtulmak için yapılacaklar;

Yumurta Akı Maskesi Videolu Anlatım

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi ile ilgili detaylı bilgi saç dökülmesi adlı makale de bulunmakdadır. Yine şifalı bitkiler, bitkisel kürler ile evde yapılabilecek çeşitli bitkisel yöntemler konularıyla ilgili bilgiler mevcuttur. Bu bilgilere ulaşmak için sitenin en alt kısmındaki kategorileri ve bu kategorilerin alt kımındaki çeşit çeşit makaleleri inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Comment (1)

  • admin Yanıtla

    Gerçekdeten güzelmiş

    11:59 içinde 31 Temmuz 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir