YUMURTA VE SARIMSAK İLE SAÇ BAKIMI

Maskeler

YUMURTA VE SARIMSAK İLE SAÇ BAKIMI

Her kadın, saçlarının gür ve sağlıklı görünmesini istemektedir. Herkes tarafından beğenilen saçlara sahip olabilmek için hemen her kadın belirli periyotlarda güzellik salonlarına ya da piyasadaki ürünlere oldukça yüksek meblağlarda para ödemeye de devam etmektedir. Oysaki hemen her evde bulunan birtakım malzemeler ile de oldukça etkili ve faydalı saç bakım kürleri hazırlamak mümkün olabilmektedir. yumurta-ve-sarimsak-maskesi-ile-saç-bakimi

Son zamanlarda birçok marka tarafından da artık doğal içerikli ürünler üretilmeye başlanmıştır. Yumurta ve sarımsak da, bu konuda evde kolay bir şekilde bulunabilen ve etkileri de oldukça büyük olan besinlerdir. Saç bakımında, son derece büyük bir öneme sahip olan bu iki besin birbirinden farklı etkilere de sahip olmaktadır. Bütün bu sebeplerden dolayı da saç bakım kürleri içerisinde olmazsa olmaz besinler arasında da yer almaktadır.

Sarımsağın Saça Faydaları

Sağlıklı saçlara sahip olmanın yolu, öncelikle temiz saç derisine sahip olmaktan geçmektedir. Bu sebepten ötürü de, kişilerin öncelikle saç derilerinin temiz olmasına özen göstermesi son derece büyük bir öneme sahip olabilmektedir. Yalnızca şampuan ile saçı temizlemek, saçı derinlemesine bir şekilde temizleyememektedir. Bu sebepten dolayı da sarımsak, saç derisi bakımında kullanılmaya uygun olan bir besin olmaktadır.

sarımsağın-saça-faydaları

Sarımsak içerisinde bulunan sülfür, saçın temel yapısı içerisinde yer alan keratini de etkili bir şekilde desteklemektedir. Bu da, saç tellerinin daha sağlıklı ve güçlü görünmesini de başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Sülfür, saç derisini derinlemesine bir şekilde temizleme özelliğine de sahip olması sebebi ile saç derisinde oluşan egzama ve sedef hastalığı gibi problemlere de son derece iyi gelmektedir. Sarımsağın saça faydaları arasında yer alan bu gibi önemli özellikler, kişiler tarafından da büyük bir mutluluğa sebep olmaktadır.

Yumurtanın Saça Faydaları

Yumurta, saçı nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu sebeple de özellikle de yaz aylarında dış etkenlerden dolayı daha çabuk kuruyan saçlarda yumurta maskesi uygulanarak, kaybedilen nem yeniden kazandırılabilmektedir. Aynı zamanda yumurtanın içerisinde A ve E gibi önemli vitaminler de bulunmaktadır.

yumurtanın-saça-faydaları

Böylelikle yumurtanın saça faydaları sayesinde, birtakım saç problemlerinden doğal yöntemler ve basit kürler ile kurtulmak son derece kolay olabilmektedir.

Yumurta ve Sarımsak Kürü

Saç problemleri ve saç bakımı konusunda son derece büyük bir öneme sahip olan yumurta ve sarımsak kürü, son yıllarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından kullanılmaya da devam etmektedir. Bir orta boya sahip olan sarımsağın dişi, havanda iyice ezilir. Hakiki ve kaliteli 4 yemek kaşığı zeytinyağı, suyu çıkana kadar ezilmiş olan sarımsağın içerisine koyulur. Bu iki malzeme, birbirine iyice karışacak ve homojen bir görünüm alacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım bir iki dakika, birbirine daha iyi bir şekilde karışabilmesi amacı ile beklemeye alınır.

yumurta ve sarımsak kürü nasıl hazırlanır

Daha sonra üzerine bir yumurta kırılır ve son olarak yeniden güzel bir şekilde karıştırılır. Yumurta ve sarımsak kürü, öncelikle saç diplerinden başlayacak şekilde saçın tamamına sürülür. Bu etkili kürün saça daha başarılı bir şekilde teneffüs edebilmesi için bir streç film ile bütün saç sıkıca sarılır.

Saç üzerinde yarım saat ya da kırk beş dakika bekletilen bu bakım kürü, öncelikle ılık bir su ile durulanır. Ardından kişilerin her zaman kullandıkları şampuan ile güzel bir şekilde yeniden yıkanır. Saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan ya da saçlarında matlaşma, cansızlaşma ve ısıl işlemlerden dolayı yıpranan kişiler bu maskeyi haftada bir olacak şekilde uygulayabilir. Son derece büyük etkilere sahip olan bu bakım kürü sonrasında kullanılacak olan şampuanların da yine sarımsak içerikli olması, kürün çok daha etkili olmasını da sağlamaktadır. Sarımsak şampuanı kullanımı ve faydaları hakkında her türlü bilgiye bu linki kullanarak ulaşabilirsiniz.