YUMUŞAK İPEKSİ SAÇLARA MASKE

YUMUŞAK İPEKSİ SAÇLARA MASKE

YUMUŞAK İPEKSİ SAÇLARA MASKE

Herkes yumuşak ipeksi saçlar ister, şampuan reklamlarındaki gibi saçlarını savurup ışıldaması mutlu eder. İşte bu konuda yardımcı olacak dört dörtlük bir maske

Malzemeler

1 muz

1 avokado

zeytinyağı organik

Hindistan cevizi yağı

Bal

su

1 yumurta (fazladan protein için isteğe bağlı)

tarifi

Bu tarif için genellikle blendera tüm malzemeleri atarak başlayın.maddeleri içine koyarken sırasının önemi yok. Saç türünüze  ve saç uzunluğuna bağlı olarak malzemeleri koyun.  Yapmanız gereken tek şey, tüm malzemeleri homojenize karıştırmaktır. Yoksa muzla harmanlanmış, küçük parçaların saçta dolaşmasını kimse istemez bu sebeple öncelikle meyveleri iyice pürüzsüz olana kadar ezin, püre haline getirin. Saçlarınızda minimum 15 dk- maksimum 4 saat arasında tutun. Daha sonra saçınız uygun yumuşak bir şampuanla yıkayın.

Klinik çalışmalarıyla elde edilmiş ürünlerde bile önceden kullanmanıza rağmen zaman zaman istenmeyen yan etkiler çıkabilir. Bu ürünlerin etken maddesi doğal maddelerden gelir ve size verilen tariflerde doğal maddelerin içinde etken maddeler en saf haliyle katkısız olarak verilmektedir, bu sebeple herhangi bir kızarma kaşıntı alerji durumu görülebilir, bunu önlemek için öncelikle bileğinizin iç kısmında küçük bir alanda hazırladığınız maskeyi uygulayın ve bekleyin. Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa kullanıma başlayabilirsiniz diğer türlü derhal durulayın. Kendiniz bir bakım uygulayacağınız takdirde öncesinde doktorunuza danışmanız saç sağlığınız bakımından önemlidir.

Bunların yanında saçlarınızı doğal bitkisel özlü şampuanlarla yıpratmadan kimyasallara boğmadan temizlemeniz çok önemlidir, ne kadar bakım yaparsanız yapın, sert şampuanlar sayesinde maske işe yaramaz.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir