YÜZ TİPİNE GÖRE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Cilt Bakım

YÜZ TİPİNE GÖRE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Her kadının farklı bir cilt tipi bulunmak ile birlikte, kullanılan ürünler herkeste aynı etkiyi göstermeyebilmektedir. Kadınlar için kusursuz ve uygun makyaj yapmak son derece büyük bir önem teşkil etse de, bu konuda gerekli olan tekniklerin doğru bir şekilde bilinmesi de gerekmektedir. Cilt tipine uygun olan cilt ürünlerinin kullanılmasının yanı sıra diğer bölgelere uygulanacak olan ürünlerin de doğru teknikler ile uygulanması gerekmektedir.

yüz-tipine-göre-makyaj-tekniklerii

Cilt tipinin yanı sıra birçok kadının en büyük problemi, yüz tiplerini bilmemesidir. Oval, yuvarlak ve kare gibi birçok çeşide sahip olan yüz tipine göre makyaj yapma teknikleri de söz konusudur. Bu konuda kişilerin muhakkak yüz tiplerini de bilmesi ve yüz tipine uygun makyajı yapması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Gözaltı Torbalarını Kapatan Makyaj

Günlük hayatın stresi ile birlikte özellikle de kadınların yorgunluk belirtisi olarak gösterilen gözaltlarından son derece şikâyetçi olmaktadırlar. Bu torbalardan kurtulmak adına piyasada var olan birçok kapatıcı bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı ile kalıcı olmasa da geçici olarak bu gözaltı torbalarından kurtulmak mümkündür.

gözaltı-torbaları-makyajla-nasıl-kapatılır

 

Uzmanlar gözaltı torbalarına sahip olan kadınlar için doğal yöntemleri kullanmasını önermektedir. Fakat bu yöntemler makyajla kapatmaktan çok daha uzun sürede etki etmekte olduğu için kadınlar makyajla kapatmayı tercih etmektedir. 7 yöntemlerini denemek için öncellikle cilt renginize ve yapınıza uygun fondöteni seçmeniz gerekmektedir. Ten renginize uygun olan fondöteni seçtikten sonra sizler için ten renginizden iki ton koyu olan bir kapatıcıyı edinmeniz gerekmektedir. Bu sayede koyu renk kapatıcı ile koyu halkalar ve torbaların görünümünü kapatmanız mümkün olmaktadır.

 

gözaltı-torbalarını-kapatma-teknikleri

 

Eğer elinizde koyu renk kapatıcı yoksa o zaman yapmanız gereken tek şey yüz makyajınız da dikkatleri farklı yönlere çekmektir. Göz makyajınızı daha dikkat çekici bir şekilde yaparak dikkatleri gözaltı torbalarınızdan alabilir ve gözlerinize çekebilirsiniz. Gözaltı torbalarını kapatan makyaj yapmadan önce düzenli şekilde uyumalı ve yediklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Gözaltı torbalarını kapatan makyaj alternatifleri oldukça fazla olmak ile birlikte güzellik uzmanlarının bayanlara olan önerisi her zaman ten renklerinden bir ya da iki ton bir kapatıcı kullanmalarından yana olmaktadır.

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Makyaj yapmak kadınların kendini çok daha iyi hissetmeleri ve de güzel görünmelerini sağlamaktadır. Makyaj yaparken kadınların birçok noktaya dikkat etmesi ve bu hususlarda makyajını yapması son derece önemli olmaktadır.

yüz-tipine-gore-allık-sürme-teknikleri

 

Makyaj yaparken birçok aşama büyük bir dikkat ile yapılmalıdır. Bu aşamalardan en önemlisi ise hiç şüphesiz ki allık sürmektedir. Allık sürerken kadınların yüz şekline göre allık sürme teknikleri hakkında bilgisi olması gerekmektedir. Bayanların allık sürmeden önce yüz şekillerini bilmesi oldukça önemli bir konudur. Yuvarlak, uzun ya da kare yüz tipine sahip olan bayanların farklı allık sürme teknikleri ile makyajını bitirmesi gerekmektedir. Yuvarlak yüz hattına sahip bayanların geniş olan yüzlerine V şeklinde allık sürmeleri yüzlerinin daha ince bir görüntüye kavuşmasını sağlayacaktır.

 

allık-nasıl-sürülür

 

Kare tipi yüz hatlı bayanların ise öncelikle elmacık kemiklerine allığı sürmeleri ve daha sonra şakak bölgelerine bu allığı dağıtmaları gerekmektedir. Bu sırada burunlarının üstüne çok belirgin olmayacak şekilde sürmeleri oldukça önemlidir. Alın bölgesi geniş olan ve üçgen yüz hattına sahip bayanların ise allıklarını V şeklinde sürmeleri ve daha sonra kaşlarının altından başlayarak dağıtmaları gerekmektedir. Bu teknik ile allık sürümünde alın bölgesi yüz ölçüleri ile orantılı bir şekilde görünebilmektedir.Yüz şekline göre allık sürme teknikleri ile makyajını daha doğru bir şekilde sürebilen kadınlar, güzellikleri ile kendilerine olan güvenlerini de arttırabilmektedirler.