Yüzdeki Çillerden Nasıl Kurtulunur?

Yüzdeki Çillerden Nasıl Kurtulunur?

Yüzdeki Çillerden Nasıl Kurtulunur?

Yüze serpilmiş ufak lekeler halinde olan çiller daha çok beyaz tenli kişilerde görülür. Çünkü beyaz tenli kişiler güneşe karşı çok fazla dayanıklı değillerdir. Çiller derinin güneşe karşı bir nevi tepkisidir diyebiliriz. Yüzünde çok fazla çilleri olan bir kişi güneşte çok fazla durmamalıdır. Ayrıca kozmetik malzemelerinden de uzak durmalıdırlar. Yüzdeki çillere kozmetik ürünler kullanmaktan ziyade buna doğal yollarla çözüm aramak en iyisidir. Çiller için uzmanların önerdikleri doğal kürler ve maskeler bulunmaktadır. Yüzdeki çillerden nasıl kurtulunur sorusu birçok kişinin en çok da beyaz tenli kişilerin çare aradıkları bir sorundur. Bu yazımızda sizlere yüzdeki çillere en doğal ve basit çözümler önereceğiz. Çok fazla güneş ışığı alındığı zaman vücudun savunma sistemi olarak melanin üretimi arttığından vücuttaki çiller de artmaktadır. Yüzünde çil olanlar için öncelikli tavsiyemiz güneş ışınlarından oldukça uzak durmalarıdır. Bu mümkün olmadığı durumlarda mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır. Bu yazımızda yüzdeki çillerden en kolay nasıl kurtulunur bir göz atalım:

 • Çillerden kurtulmak için maydanoz köklerini kaynatarak limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı sabah akşam uygulayarak çillerinizden hem doğal yollarla hem de kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
 • 2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu eklenir. Bu karışımı yüzünüze çillere karşı günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Karışımı 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz.
 • Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu ise domatestir. Yüze önce besleyici bir krem sürülür, ardından domates dilimleri yüze yerleştirilir. 30 dakika bekletildikten sonra domates maskesini çıkarabilirsiniz.
 • Çillerden kurtulmanın doğal yolları arasında maydanoz oldukça etkilidir. Maydanoz suyu sütle karıştırılır ve yüze maske olarak uygulayabilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
 • 1 kaşık maydanoz suyu ve 1 kaşık balı karıştırıp yüzünüze yine maske olarak uygulayabilirsiniz. 45 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.
 • Su ve karaturp suyunu karıştırıp günde 2 defa bu karışımla silerseniz çillere faydalı olacaktır.
 • Taze ayvayı sıkıp suyunu çıkartın ve bu suyu yüzünüze pamukla sürün ve yüzünüzü silin.
 • Çillerden kurtulmak için deneyebileceğiniz bir başka maske ise karpuz maskesidir. Karpuzu rendeleyin ve rendelediğiniz karpuzu maske halinde yüzünüze uygulayın. 15 dakika yüzünüzde kalması yeterli olacaktır.
 • Yüzdeki çillerden kurtulmak için her gün yüzünüzü ekşi süt ile yıkayabilirsiniz.
 • Ardından yüzünüze nemlendirici ve besleyici kremler kullanmanız da faydalı olacaktır.
 • Yüzdeki çillerden kurtulmak istiyorsanız son olarak size önerebileceğimiz şey; C vitamini içeren besinleri tüketmeye oldukça özen göstermelisiniz. Aynı zamanda vücudunuz güneş ışınlarına karşı güçlenmiş olur.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir