zerdeçal ile cilt bakımı

Bitkilerle Saç Bakımı
zerdeçal

Zerdeçal

 

Zerdeçal

Zerdeçal Hindistan sağlıklı bir cilt için en iyi organik cilt bakım maddesi olarak kabul edilir. Güzelleştirici baharat, bir temizleyici, yüz maskesi olarak veya bir yüz / vücut peelingi olarak kullanılabilir. Sizin endişeli Eğer zerdeçal sonra ciltte leke yağ, bal ile veya yüz maskesi çok az kullanacağını söyledİ

Kasturi Zerdeçal veya Kasturimanjal çoğunlukla çeşitli ayurveda güzellik ürünlerinde kullanılır, çok aromatiktir ve pişirmede kullanılmaz. Eğer cildi boyama olmadan  dikkatle kullanırsanız güzellik rutininizde güvenle kullanabilirsiniz böylece aynı zamanda leke bırakmaz.

İşte kusursuz bir cilt elde etmek için güzellik rutininize zerdeçal eklemek için birkaç yolu vardır:

Yüz Yıkama : derin cildinizi temizlemek için düzenli yüz yıkama veya temizleyicisi içine bundan bir tutam kullanın.

Leke Tedavisi : su veya bal ile karıştırın ve leke giderici olarak akne üzerinde kalmalı, zerdeçal, anti bakteriyel ve anti-mantar özellikleri akne ve izleri üzerinde harika çalışacaktır.

malzemeler

1 kaşık su

1 kaşık bal

zerdeçal ile cilt bakımı

zerdeçal ile cilt bakımı

yarım kaşık zerdeçalı karıştırın iyice homojenize olduktan sonra sorunlu bölgeye sürün, 20 dk bekletin, daha sonra uygun yüz temizleyicinizle birlikte kullanın.

Maske : Doğal derin kir veya yağlardan cildinizi temizlemek için bir temizleyici olarak kullanmak için süt ile zerdeçal bir tutam karıştırın.

Zerdeçal ile Koyu Halkalar :

gözlerinizin altındaki koyu halkalardan kurtulmak için zerdeçal kullanın  Göz çevresi hassas bir bölgedir ,zerdeçal kullanırken dikkatli olun.

Parlayan cilt : parlayan bir cilt için bir yüz maskesi yapmak için domates püresine zerdeçal danbir tutam ekleyin. 15 dakika boyunca bekletin ve durulayın.

Yaşlanma Karşıtı : Zerdeçal yaşlanma ile mücadele ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünüme azaltmaya yardımcı anti-aging özellikleri içerir. peeling işlemi için zerdeçal kullanmaktadırlar.  Evlenmeden önceki seramonileri bizimkilere benzeyen hintlilerde gelinin cildinin parlaması için zerdeçal kullanmışlardır. Günlerce süren bu peeling işlemi sayesinde cilt yumuşak bir bebek teni elde edilmiş olursunuz. Zerdeçal  üstteki ölü deri tabaksını kaldırarak alttaki genç derinin çıkmasına yardımcı olup , böylelikle parlayan bir cilt elde etmiş olursunuz. Buna ek olarak düzenli peeling yaptığınız da yaşlanma etkilerinden de kaçınmış oluyorsunuz. İnce çizgilerin görünü düzenli peeling yapımıyla birlikte azalmaktadır.

Doktorunuza danışmadan hiç bir bitkisel tedaviyi tek başınıza denemeyin, eğer bir cilt sorununuz varsa kullandığınız harici bitkisel yöntem işe yaramaktan çok zarar verebilir. Bir sorunu olmayan kimseler güvenle kullanabilir, kullanmadan önce alerji testi yapmayı unutmayın. Cildinizin küçük bir bölümünde zerdeçal suyla karıştırarak sürün eğer bir irritasyon ve kaşıntıya rastlamazsanız, maskenizi yapabilirsiniz.