ZEYTİNYAĞI VE ZEYTİN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

ZEYTİNYAĞI VE ZEYTİN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

 ZEYTİNYAĞI VE ZEYTİN YAĞININ SAÇA FAYDALARI


ZEYTİN YAĞININ ASIRLIK FAYDALARI

zeytin-yaginin-saca-faydalari   Saçlarınız gün geçtikçe inceliyor cansızlaşıyor mu ? Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni vardır.

Bazen sadece genetik veya kalıtsal nedenlerle yılda binlerce insan saçlarını kaybedebiliyor, sık sık  saç yıkamama saça uygun olmayan saç bakım ürünleri kullanımı sık sık boyama, kötü beslenme, bazı ilaçlar veya saç işlemleri saç üzerinde kötü etkilere neden olabilir.

Saçınızı daha dolgun, kalın ve parlak yapmanın bir yolukişinin düzenli olarak saçları için zeytinyağıb kullanılmasıdır.

Saç büyümesi için zeytinyağı yüzyıllar boyunca kullanılmış olan ve kesinlikle saça olan faydaları olumlu yönden herkes tarafından olumlu olarak gözlemlenmiştir.

Zeytinyağını kullanmadan önce ısıtmalısınız böylece, saç  derinize daha kolay nüfus edilir,  faydası artar, bu da  sağlıklı kafa derisi ve saçlar için mucizevi bir bakım olmuş olur.

 

Saç Büyütme için Zeytinyağı Faydaları

 

Zeytinyağı uzun yıllar cilt sağlığı için harika bir yol olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda yeni kafa derisi oluşumuna yardımcı olur ve bu da saçınızın sağlığını artırabilir.

Zeytinyağı, düzenli bir saç bakım bir parçası olarak, saç ve saç derisinin sağlıklı yapılarına ulaşmalarına yardımcı olabilir. Saç bakımında saç büyümesi için düzenli olarak önceliğiniz  zeytinyağı kullanımı olsun.

 

 zeytin-yagi-sacZeytin Yağının Saça Faydaları

Kafa derinizi iyi tanıyın

Zeytinyağını daha  kafa derinizi yumuşatmak daha iyi bir duruma sokmak için kullanabilirsiniz. Antioksidan özelliği sayesinde saç derisini rahatlatır. Hatta saç bakım ürünleri veya şekillendirici ürünlerinin verdiği zararları azaltabilir.

Zeytinyağı doğal saç kremidir.

Zeytinyağı saçı parlaklaştırır ve yumuşatır. Doğal bir saç kremi olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır.

 Mantar ve bakterilerle savaşır

Kepek, baş biti ve diğer olumsuz saç problemleriyle savaşır dökülmesinin azalmasına katkıda bulunur.

Kan dolaşımını hızlandırır

Zeytinyağı  ile yapılan masaj kafa derisi kan  dolaşımını  arttırır.

Zeytin yağlı saç bakım maskesi terifleri; Evde saç maskesi hazırlama

Saç dökülmesini önlemek  için zeytin yağı, badem yağı, biberiye, hintyağını  aynı oranlarda karıştırıp  haftada bir saçınıza uygularsanız saç dökülmesini önlemiş olursunuz.

zeytinyagli-sac-bakimiMalzemeler

Zeytin yağı
Biberiye yağı
Hint yağı
Badem yağı

Saç uzatmak için Zeytinyağı Nasıl Kullanılır

Saç ve saç derisine uygulamak için kaliteli sızma zeytinyağını kullanın. Bu tür zeytinyağlarının içinde  kimyasal maddeler yoktur.

 Zeytin Yağlı Sıcak Yağ Tedavisi

5  çorba kaşığı zeytin yağı ve 5 çorba kaşığı hint yağını karıştırın. İsterseniz de saç bakımının yanında rahatlamak ve duyularınızı da açmak istiyorsanız  ebegümeci yaprakları ekleyebilirsiniz.

Daha sonra kafa derisi ve  tüm saçınıza uygulayın, ılık olacak şekilde yağı ısıtın. Sonra sıcak bir havluyla havlu saçınızı sarın, on dakika boyunca saçınıza yağı masaj yapın. Bu masaj saçınıza nemin iyice yedirilmesine yardımcı olacaktır. 2 saat bekleyin.Daha sonra iyice saçınızı yıkayın.

zeytin-yagi-sac-maskesiZeytinyağı ve TeaTreeOil İle Saç Bakımı

Zeytinyağının her üç yemek kaşığı için, çay ağacı yağından 7-10 damla ekleyebilirsiniz. Kafa derinize iyice yedirin ve sıcak havlu ile başınızı örtün.Saçınızı  böyle bir gece bırakın. Bu karışım kepeğe karşı etkilidir.

Malzemeler :

Zeytin yağı

Çay ağacı yağı

Zeytinyağlı Saç Maskesi

İyi çırpılmış yumurta sarısı ve  birkaç damla limon suyu  yarım fincan zeytinyağı birleştirin. Eğer daha iyi bir koku istiyorsanız da lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Tüm saçınıza bu maskeyi uygulayın 2 saat bekleyin. Şampuan ile her zamanki gibi saçınızı yıkayın.

Sarımsağın Saça Faydaları

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir