ZEYTİNYAĞLI SABUN

ZEYTİNYAĞLI SABUN

Güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşmak zeytinyağlı sabun ile çok daha kolay!

Zeytinyağlı sabun eskilerin de söylediği gibi oldukça yararlı ve doğal bir temizlik maddesidir ve günümüzde erkek bayan fark etmeksizin saçlar görüntümüzün en önemli parçası haline gelmiştir. Çünkü sahip olduğumuz saç rengi, parlaklığı, sağlıklı olması bizi olduğumuzdan daha genç ve dinamik gösterir. Saç bakımı ve temizliğinde doğal ürünler kullanmak ise kimyasal ürünlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Ege bölgesinde kullanımı ve tüketimi daha yaygın olan zeytinyağı hem tüketimiyle hem de harici kullanımı ile cilt sağlığımız için oldukça önemli bir gıda maddesidir. Saçlara uygulandığında verdiği yumuşaklık ve parlaklık ile adeta bir mucizevi üründür. Saç diplerine uyguladığınızda ise saçınızın gürleşmesine ve daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç dökülmesini durdurmak için de kullanılan zeytinyağı sabunu hem doğal hem de kullanımı oldukça basit olan bir üründür.

Zeytinyağlı sabunun saç için kullanımı

Zeytinyağlı sabunun saç için kullanımı günümüzde etkileri çok bilinmemekle birlikte oldukça sağlıklıdır. Zeytinyağlı sabun kullanımına başladıktan kısa süre sonra saçınızda oluşan olumlu değişiklikleri fark edeceğinize hiç şüphe yok. Düzenli olarak saç temizliğinizde kullandığınız takdirde yeni saçlarınızın oluşmaya başladığını göreceksiniz. Sahip olduğunuz saçlarınızın da daha güçlü bir hal aldığını hemen fark edeceksiniz. Çünkü doğal zeytinyağı sabunu zeytinyağının içerisinde bulunan tüm yağ asitlerini barındırır ve etkilerini zeytinyağı sürmüşçesine hissedersiniz. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde gün içerisinde saçınızda oluşan ağırlığı ve saç üzerinde biriken kiri ve mikropları kolayca arındırır. A ve E vitaminleri ise saçınızın yapısında bulunan keratinin korunmasını sağlar.

Zeytinyağı sabunu ile daha hızlı uzayan saçlar

Zetinyağı sabunu ile daha hızlı uzayan saçlar zaytinyağlı sabun kullanan herkesin sahip olduğu saçlardır diyebiliriz. Öyle ki saç sağığında önemli bir etkisi olduğundan uzamasını da oldukça kolaylaştırır.Zeytinyağı sabunu diğer doğal sabunlara oranla maliyeti daha az olan bir sabundur. Saçımızda gösterdiği tüm mucizevi etkilerin yanında böyle bir ayrıcalık taşıması ise kullanımını yaygınlaştıran bir başka etkendir. Saç derimizin ürettiği ve saçımız için faydası saymakla bitmeyen sebum kimyasal ürünler ile karşılaştığı zaman yapısı bozulan bir maddedir. Zeytinyağı sebum üretiminin sağlıklı bir şekilde sürmesini sağlar. Sebum ise hem saçımızı güçlendirir hem de daha hızlı uzamasını sağlar. Hem güçlü hem sağlıklı hem de uzun saçlara kavuşmak için sebum üretiminin bu şekilde sorunsuz devam etmesi gerekir. saç temizliğiniz için zeytinyağı sabunu kullanmak istiyorsanız saçlarınızı ıslattıktan sonra saç diplerinize sürerek köpürmesini sağladıktan sonra durulamadan önce 10 dakika boyunca saçınızda kalmasına özen göstermelisiniz. Köpük yapıda bulunan asitler saç diplerinizdeki hücrelere nüfus ederek etkileşime girerler uyarılan saç kökleri sebum üretmek için hazır hale gelir. Dolayısıyla saçlarınızın temizliğini yaparken aynı zamanda uzamasını da desteklemiş olursunuz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir