Zeytinyağlı Sabunun Cilde Ve Saça Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Cilde Ve Saça Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Cilde Ve Saça Faydaları

Geçmişten bu yana zeytinyağı neredeyse her derde deva olmuş olan bir bitkisel yağdır. Özellikle de zeytinyağı çocuklarda kemik gelişimine, saçı onarmaya, saç uzamasına, cildin güzelleşmesine ve daha bir çok cilt problemlerine çok iyi gelir. Zeytinyağlı sabunun cilde faydaları da aynı şekildedir.. Çünkü zeytinyağlı sabunun cilde faydaları zeytinyağı ile neredeyse aynıdır. Cildi güzelleştirir, temizler, yumuşatır ve daha pürüzsüz bir hale getirir. Ancak zeytinyağlı sabunun cilde faydaları arasındaki en büyük faydası doğal oluşundan geliyor. Çünkü aktarlarda satılan zeytinyağlı sabunlar genelde hiçbir katkı maddesi içermez ve cildi en iyi şekilde canlandırır.

Cildimizin zeytinyağlı sabunu bu kadar çok sevmesinin en büyük sebebi tamamıyla doğal oluşudur. Zeytinyağlı sabunun içinde zeytinyağının bir çok yararlı vitaminleri bulunur. Bu yararlı vitaminler cildi her anlamda besler. Aynı zamanda beslemek ile kalmaz nemlendirip daha pürüzsüz hale getirir. Çok uzun zamandır saçlarda kullanılan şampuanlar aslında saç için çok da yararlı kozmetik ürünlerden değildir. Bu yüzden saç içinde zeytinyağlı sabun kullanmak oldukça mantıklı bir seçimdir. Çünkü saç sağlığı için gereken tüm vitaminler zeytinyağlı sabun içinde bulunur. Zeytinyağlı sabun içinde bulunan E vitamini saçı canlandırıp derinlemesine temizler. Uzun süreli şampuan kullanımına alışan saçlar için zeytinyağlı sabun ilk kullanımda saçları sertleştirecektir. Ancak yaklaşık bir aylık zeytinyağlı sabun kullanımı sonucunda saç zeytinyağlı sabuna alışır. Zeytinyağlı sabun kullanımına alışan saçlar şampuanın verdiği yumuşatma ya da saçları parlatma etkisinden çok daha büyük etkileri sağlayacaktır. Düzenli kullanımdan sonra zeytinyağı saçı şampuandan çok daha yumuşak hale getirecektir. Aynı zamanda da saç tellerinin hepsine ayrı bir parlaklık katacaktır. Saçlarınız zeytinyağlı sabun sayesinde her zamankinden çok daha yumuşak ve sağlıklı olacaktır.

Zeytinyağlı sabunun bir başka faydasını ise yüzünüzde kullanarak görebilirsiniz. Çünkü yüzümüz tüm vücudumuza göre en hassas cilt tipine sahip yerimizdir. Bu hassas cilt tipi ise sürekli olarak kozmetik kullanımı sonucu yorulur ve kullanıma devam edilmediğinde tepkiler verebilir. Bu yüzden çok hassas olan yüzümüze zeytinyağlı sabunu uygulamak yapılabilecek en doğru cilt bakım yöntemlerinden biridir. Düzenli kullanım ile beraber zeytinyağlı sabun cildi yumuşatır, kurutmaz ve canlandırır. Aynı zamanda cildinizi her zaman kullandığınız temizleyicilerden çok daha iyi temizler ve arındırır. Böylelikle hem doğal hem de ucuz yoldan kolaylıkla temiz ve sağlıklı bir4 cilde sahip olursunuz. Aynı zamanda zeytinyağlı sabuna kolaylıkla aktarlardan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir